بازداشت سعید افکاری در آستانه سالگرد اعدام برادرش و توییتر خود حذف شده‌است

گزارش شد که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی سعید افکاری را در آستانه سالگرد اعدام برادرش “نوید افکاری” دستگیر کرده، وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس اخبار، به محض ورود سعید افکاری به شیراز، شش نیروی امنیتی ایران وی و خواهرش “الهام افکاری” را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

از سوی دیگر، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی حساب سعید افکاری را در توییتر از دسترس خارج و حذف کردند.

نیروهای امنیتی رژیم اکانت توییتری سعید افکاری را از دسترس خارج و حذف کردند

سعید افکاری ساعاتی قبل از دستگیری در توئیتر درباره ادامه بازداشت برادرانش در سلول انفرادی در زندان عادل آباد شیراز نوشته بود.

از سوی دیگر، شب روز ۱۹ شهریور، سعید توییتی منتشر کرد و در آن فاش کرد که نیروهای امنیتی در آستانه سالگرد اعدام برادرش خانواده و بستگان او را تهدید کرده اند تا برای او مراسم برگزار نکنند.

◊  همچنین بخوانید: تهدید نیروهای امنیتی به خانواده نوید افکاری برای حاضر نشدن بر سر مزارشان

سعید افکاری در توییتر نوشت: «درحالی که به سالگرد کشته‌شدن برادرم نوید افکاری نزدیک میشویم، نهادهای امنیتی با تهدید و فشار در میان فامیل و آشنایان می‌ خواهند مانع ما شوند.. ما سه سال است زیر وحشیانه‌ترین سرکوب‌های شما ایستاده‌ایم، هرچند داغدار اما باز هم می‌ ایستیم».

سعید افکاری
توییت سعید افکاری روز ۱۹ شهریور

یک روز قبل، سعید افکاری توئیتی منتشر کرد و در آن اعلام کرد که احکام برادرش وحید به ۲ سال در تبعید افزایش یافته است.

شایان ذکر است که جمهوری اسلامی پس از اعدام نوید افکاری در ۲۲ شهریور سال گذشته و همچنین دستگیری دو برادر وی وحید و حبیب افکاری با انتقادهای زیادی روبرو شد.

گزارش های حقوق بشری می گوید برادران افکاری هر دو بیش از یک سال است که در سلول انفرادی در زندان عادل آباد شیراز هستند.