روحانی : ما تلاش می کنیم واکسیناسیون را طی دو ماه آینده آغاز کنیم

شروع موج چهارم كرونا در ايران … و روحانی : ما تلاش می کنیم واکسیناسیون را طی دو ماه آینده آغاز کنیم .

سعید نمکی وزیر بهداشت ایران در نامه ای به وزیر کشور خواستار جلوگیری از ورود مسافران غیر مقیم به استان های شمالی شد ، همزمان با افزایش ترس و هشدارها از موج چهارم کرونا در ایران و اعلام افزایش تعداد بیماران در استان مازندران.

بر اساس گزارش ها ، تعداد زیادی مسافر از تهران و برخی از شهرهای دیگر به استان های شمالی می روند.

وی خاطرنشان کرد که “در هفته های اخیر به دلیل شدت بیماری در این استانها به ویژه در استان مازندران در معرض طوفان شدیدی قرار گرفتیم.”

نمکی همچنین از وزیر کشور خواست اقدامات “جلوگیری از ورود مسافران غیر مقیم به این استانها” را انجام دهد.

در همین حال ، علی رضا معزی ، دستیار مسئول ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور حسن روحانی ، در توئیتر خود نوشت که “خطر موج چهارم کرونا بسیار خطرناک است و آن با توجه به برآوردهای نگران کننده ای که در ستاد ملی برای مقابله با کرونا داده شده است.”

شروع موج چهارم كرونا در ايران ... و روحانی : ما تلاش می کنیم واکسیناسیون را طی دو ماه آینده آغاز کنیم

بیماران در استان مازندران ۲.۵ برابر افزایش یافته است

عباس موسوی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، از روند افزایش شیوع بیماری کرونا در دو ماه و نیم گذشته در این استان خبر داد که منجر به افزایش ٢.5 برابری تعداد بیماران کرونا در این مدت شد.

پیش از این ، سیما سادات لاری ، سخنگوی وزارت بهداشت ، اعلام کرده بود که ١٠ شهر در استان مازندران از نظر شیوع کرونا در منطقه سرخ واقع شده اند.

مقامات وزارت بهداشت در روزهای اخیر نسبت به موج جدید شیوع کرونا در ایران هشدار داده اند.

حسن روحانی همچنین گفت ، امروز شنبه ، به دلیل شرایط ویژه ای که امسال در آن زندگی می کنیم ، مراسم ٢٢ بهمن (١٠ فوریه) با روشی متفاوت ، با ماشین و دوچرخه برگزار می شود.