خوزستان
ادامه وضعیت وخیم کرونا در خوزستان

ادامه وضعیت وخیم کرونا در خوزستان، سیما سادات لاری ، سخنگوی وزارت بهداشت ، گزارش داد که طی 24 ساعت گذشته ، 8603 بیمار جدید به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و 701 نفر از آنها در بیمارستان بستری شده اند.

ادامه وضعیت وخیم کرونا در خوزستان

گزارش داد که طی 24 ساعت گذشته ، 8603 بیمار جدید به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و 701 نفر از آنها در بیمارستان بستری شده اند.

به گفته خانم سادات لاری ، تعداد کل بیماران کرونا در ایران به 1715162 نفر رسیده و با 61 مورد مرگ در 24 ساعت گذشته ، تعداد کل مرگ های ناشی از این بیماری به 60928 نفر رسیده است.

طبق برآوردهای سازمان نظام پزشکی ایران ، تعداد قربانیان کرونا در کشور حداقل سه تا چهار برابر بیشتر از آمار رسمی اعلام شده توسط وزارت بهداشت است.

وضعیت کرونا در خوزستان

در روزهای اخیر ، بسیاری از مقامات استانی نسبت به وضعیت کرونا در خوزستان ، به ویژه به دلیل شیوع ویروس جهش یافته و کمبود پرستار و امکانات پزشکی ، هشدار داده و خواستار تعطیل و تکمیل قرنطینه استان توسط ستاد ملی مقابله با کرونا شده اند.

این درخواست تاکنون بی پاسخ مانده و تنها منجر به برخی محدودیت ها از جمله ممنوعیت ورود پلاک های غیر محلی به شهرستان شده است.

در استان هرمزگان ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ، فاطمه نوروزیان ، از شناسایی 20 فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در این استان و مرگ یک مرد 31 ساله در قشم خبر داد.