نازنین زاغری
حکم پنج سال زندان نازنین زاغری در ۱۷ اسفند پایان می یابد

حکم پنج سال زندان نازنین زاغری در ۱۷ اسفند پایان می یابد، خانواده نازنین زاغاری-رتکلیف روز سه شنبه ۱۲ اسفند با انتشار بیانیه ای به آنها یادآوری کردند که حکم پنج سال زندان برای این شهروند ایرانی-بریتانیایی به طور رسمی در ۱۷ اسفند پایان می یابد.

حکم پنج سال زندان نازنین زاغری در ۱۷ اسفند پایان می یابد

خانواده نازنین زاغاری-رتکلیف روز سه شنبه ۱۲ اسفند با انتشار بیانیه ای به آنها یادآوری کردند که حکم پنج سال زندان برای این شهروند ایرانی-بریتانیایی به طور رسمی در ۱۷ اسفند پایان می یابد.

در این اطلاعیه هشدار داده شده است كه جهان منتظر است تا بداند آیا دولت ایران نازنین زاغری را آزاد كرده و به او اجازه بازگشت به خانه خود در بریتانیا را كه همسر و دختر خردسالش در انتظار هستند ، می دهد.

اتهامات عليه خانم زاغری

بنابراین ، خانواده خانم زاغری ، با همکاری شرکت هاول و دفتر عفو بین‌الملل در وست مینستر و بیزواتر ، فیلم هایی را منتشر کرده اند که از 26 فوریه منتشر شده است و ده روز آخر حکم زندان او را محاسبه می کند.

این ویدئوهای شمارش معکوس حاوی اشعار خوانده شده توسط اما تامپسون و اولیویا کلمن ، دو بازیگر زن مشهور بریتانیایی و همچنین نامه هایی از نازنین زاغری است.

نازنین زاغری درفروردین ۱۳۹۵ هنگام ترک ایران به اتهام جاسوسی دستگیر شد و چندین سال را در زندان گذراند. وی هم اکنون در حبس خانگی به سر می برد. خانم زاغری همیشه چنین اتهامی را رد کرده و بی گناهی خود را تأیید کرده است.