افزایش جمعیت ایران به ۱۵۰ میلیون نفر است

در ادامه سیاست های مورد نظر علی خامنه‌ای، برای افزایش جمعیت، وزارت بهداشت ایران با صدور بخشنامه ای ارائه هر نوع روش یا وسایل ضدبارداری را در مناطق عشایری ممنوع کرد.

به گزارش ماهنامه “اندیشه پویا”، مسئولان مناطق قشلاقی بختیاری ‌ها می گویند که بسیاری از زنان مناطق عشایری به مراکز بهداشتی مراجعه می کنند و درخواست وسایل پیشگیری از بارداری می کنند، اما علیرغم فراوانی این روش ها و به دلیل بخشنامه وزارت بهداشت، اجازه ارائه وسایل ضدبارداری را برای زنان عشایر نمی دهد.

وزارت بهداشت با هدف افزایش جمعیت ایران به ۱۵۰ میلیون نفر است

افزایش جمعیت ایران به ۱۵۰ میلیون نفر است

براساس گزارش اندیشه پویا، وزارت بهداشت بخشنامه ای را با هدف افزایش جمعیت، در زمینه جلوگیری از بارداری در مناطق عشایری منع کرده است.

شایان ذکر است که در ژوئن گذشته، حمید برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت، از لغو توزیع رایگان داروهای پیشگیری از بارداری در مراکز بهداشتی ایران برای مقابله با کاهش جمعیت اعلام کرده است.

برکاتی اظهار داشت:‌ «برای اولین بار در تاریخ ایران، نرخ رشد جمعیت به کمتر از یک کاهش یافته و آمار زاد و ولد در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود ۲۵٪ کاهش یافته است».

 کاهش آمار زاد و ولد به حدود ۲۵٪

خامنه‌ای بر لزوم افزایش جمعیت ایران تأکید کرده بود، وی گفت: «گمان می کنم کشور ما با امکاناتی که داریم می تواند ۱۵۰ میلیون نفر جمعیت داشته باشد. و هر اقدامی که برای جلوگیری از رشد جمعیت انجام شود باید پس از رسیدن به ۱۵۰ میلیون نفر انجام شود».

خامنه اي اضافه کرد: «از جمله اشتباهاتی که ما مرتکب شدیم این بود که سیاست کنترل جمعیت ما باید از اواسط دهه ۹۰ متوقف شود. اما مقامات ایران در این زمینه اشتباه کردند و من نیز در آن مشارکت می کنم».