موج چهارم کرونا

یک پزشک متخصص بیماری‌های داخلی در اصفهان اعلام کرد که موج چهارم کرونا در این استان آغاز شده و بیشتر جوانان را تحت تأثیر قرار می دهد.

دکتر میسا قیم كه متخصص بیماری‌های داخلی در اصفهان گفت که علائم بیماران در جهش جدید ویروس کرونا متفاوت و شبیه سرماخوردگی است.

وی نشان داد که این جهش باعث شد جوانان و کودکان بیشتر در معرض امواج قبلی قرار بگیرند، اگرچه هنوز ابتلای شدیدتر و بیشتر آنها به بیماری مشخص نیست.

دکتر میسا از آغاز موج چهارم تاجگذاری در اصفهان خبر داد و اظهار داشت که تعداد بیماران سرپایی حدود ۳ هفته پیش افزایش یافته است.

وی توضیح داد: «معمولاً هنگامی که موج جدید کرونا شروع به  اتفاق بیفتد، تعداد بیماران جدی یک باره افزایش نمی یابد،  بلکه بیشتر و بیشتر افراد مشکوک و سرپایی در وضعیت عمومی بهتری هستند».

متخصص بیماری‌های داخلی اضافه کرد که تفاوت هاله چهارم با امواج قبلی این است که بیماران بیشتر دچار گلودرد، آبریزش بینی و علائم شبیه سرماخوردگی می شوند.

وی گفت: «جهش بخشی از چرخه زندگی ویروس است. گاهی اوقات، این جهش منجر به پایداری و خفیف شدن ویروس می شود و گاهی منجر به بیماری کشنده تری می شود که منجر به مرگ ویروس زودتر می شود».