مراجعه ۱۳۰
مراجعه ۱۳۰ نفر به مراکز درمانی بر اثر گرد و خاک در سیستان وبلوچستان

مراجعه ۱۳۰ نفر به مراکز درمانی، سخنگوی سازمان اورژانس كشور: 130 بیمار تنفسی ، قلبی و چشم به دلیل وزش باد و گرد و غبار در شهر زابل در استان سیستان و بلوچستان به مراکز درمانی و بهداشتی ارجاع شدند.

مراجعه ۱۳۰ نفر به مراکز درمانی بر اثر گرد و خاک در سیستان وبلوچستان

سخنگوی سازمان اورژانس كشور:
130 بیمار تنفسی ، قلبی و چشم به دلیل وزش باد و گرد و غبار در شهر زابل در استان سیستان و بلوچستان به مراکز درمانی و بهداشتی ارجاع شدند.

وزش باد و گرد و غبار که طی دو روز گذشته بسیاری از مناطق سیستان و بلوچستان را پوشانده است ، آلودگی شهرهای زابل ، هامون ، ایرانشهر و چابهار را در سطح خطرناکی قرار داده است.

شهروندان دردر صورت مواجه با مواردی از قبیل اورژانس های قلبی و تنفسی (تنگی نفس ، فشار خون بالا ، فت فشار خون) ، اورژانس های دستگاه گوارش (خونریزی دستگاه گوارش با استفراغ خون) ، درد شکم ، ضربه شدید به شکم ، زنان و زایمان (سقط جنین) ، تشنج ، فشار خون بالا با تاری دید ، متورم شدن اندام و خونریزی شدید) با شماره 115 تماس بگیرید.

حمل و نقل عمومی مهم‌ترین بستر گسترش کرونا در البرز و تهران است

ایرج حریرچی ، معاون وزیر بهداشت: مهمترین بسترهای نگرانی در شهرهای بزرگی مانند تهران و کرج حمل و نقل عمومی است زیرا هیچ امکان و توانایی در این زمینه وجود ندارد.

مواردی از ویروس جهش یافته در برخی از مناطق جهان مشاهده شده است و ما باید همه تلاش خود را برای جلوگیری از ورود ویروس انجام دهیم.

19 شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند ، اما در برخی از استان ها افزایش جدید بیماری مشاهده شده است و در دو استان تهران و اصفهان موارد رشد بیماری در افراد بین 7 تا 18 سال مشاهده شده است.