نمایش روبینسون و کروزو از تبریز برتر جشنواره بین‌المللی مهرجان شد

روبینسون و کروزو ، کارگردان تئاتر گفتند: نمایش روبینسون و کروزو اولین جوایز جشنواره بین المللی جشنواره تئاتر در کربلا عراق را بدست آورد.

علی فتوهی روز دوشنبه به خبرنگاران گفت ، نمایش “روبینسون و کروزو” به کارگردانی علی رضا کوشک جلالی و با بازی حامد رسولی و سیروس مصطفی در دومین جشنواره بین المللی تئاتر در کربلا ، با حضور عراق ، مصر ، تونس و کویت.

رئیس گروه تئاتر آینا با اشاره به اینکه این جشنواره از 4 تا 7 ژانویه در اینترنت برگزار شد ، گفت: “پس از برگزاری مراسم اختتامیه به صورت آنلاین ، نماینده ایران و تئاتر تبریز موفق به کسب جایزه اول در بخش بازیگری جشنواره شد.”

فتوهی ادامه داد: نمایندگان این نمایش سیروس مصطفی و حمید رسولی به عنوان برگزیدگان جشنواره انتخاب شدند و نمایش رابینسون و کروزو جایزه اول هیئت داوران جشنواره را از آن خود کردند.

وی با بیان اینکه این جشنواره به دلیل شرایط موجود و گسترش کرونا از طریق اینترنت برگزار شده است ، اظهار داشت: این نمایش در تاریخ 28 ژانویه در تبریز به نمایش درآمد و همزمان در عراق پخش می شود.

علاوه بر نمایش در تبریز ، تهران ، مشهد ، اهواز ، بوشهر ، یزد و شیراز ، روبینسون و کروزو قبلاً در کشورهای مختلفی مانند آلمان ، ترکیه ، قزاقستان و بوسنی و هرزگوین به صحنه رفته اند.

گروه تبریز پیش از این برنده جایزه صلح و دوستی بوسنی و هرزگوین و جایزه ویژه مروارید خزر در قزاقستان شده بود.