قیام سراسری

گزارش ها و فیلم های منتشر شده در شبکه های اجتماعی از قیام سراسری معلمان و فرهنگیان در سراسر ایران نشان دادند.

فیلم ها و عکس هایی از تظاهرات و قیام سراسری و فرهنگیان ایران در خوزستان، چهارمحال بختیاری، لردگان، اصفهان، شيراز، کرمانشاه، اراک، اهواز، اندیمشک، قم، ایلام، لردگان وگاوه در توییتر و تلگرام پخش شده است.

معلمان در اعتراضات خود خواهان افزایش حقوق، آزادی معلمان زندانی و بازگشت به کار، ارائه آموزش رایگان و با کیفیت برای جوانان، اجرای قانون رتبه بندی، اجرای معادل سازی مستمری و حل مشکلات معلمان نهضت سوادآموزی، معلمان پیش دبستانی و معلمان خدمات شدند. 

اعتراضات در اندیمشک

تظاهرکنندگان با برافراشتن بنرهایی از مسئولان جمهوری اسلامی خواستند بدون اغراض شخصی و جناحی، بدون فریبکاری، برای جلوگیری از انحطاط آموزش و پرورش کشور به خواسته‌های فرهنگیان توجه کرده و در برطرف کردن مشکلات آنان اقدام.

اعتراضات در مریوان

آنها با بیان اینکه هرگز اجرای ناقص ساماندهی و همسان سازی حقوق بازنشستگان را نمی پذیرند و تاکید کردند در صورت تداوم بی توجهی به مطالباتشان، اعتراضات به طرق مختلف در چند هفته آینده ادامه خواهد داشت.

علی رضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، با بیان اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ برای اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان کفایت نمی کند، تامین بودجه را چالشی بزرگ توصیف کرد.