سیل گسترده

در پی سیل گسترده در استان های بوشهر و فارس ، تعدادی از جاده ها در این دو منطقه قطع شد ، تعدادی از خانه ها تخریب شد و برق در شهر گنوا قطع شد.

جاری شدن سیل گسترده در استان های جنوب ایران: بسته شدن راه ها ، تخریب خانه ها و قطع برق

محمد باقر محمدی ، معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر ایران گفت: “گزارش های اولیه حاکی از تخریب ۷ خانه مسکونی در استان بوشهر است.”

وی ادامه داد: ۶ شهر در استان فارس و ۳ شهر در استان بوشهر شاهد سیل بودند و هر لحظه بر شدت سیل در این استانها افزوده می شود.

به گفته این مقام هلال احمر: “۵ استان دیگر کشور در حالت آماده باش هستند.”

باران سیل آسا از عصر دیروز شنبه شروع شد و تاکنون ادامه دارد، در مورد تلفات و خسارات گزارش رسمی نشده است.

از طرف خود ، جهانگیر دهقانی ، مدیر مدیریت بحران استان بوشهر ، امروز ، یکشنبه ، با بستن جاده های شمالی استان به خبرگزاری تسنیم اعلام کرد و گفت: اکنون جاده دیلم به بهبهان و برازجان به گناوا و برخی از راه های روستایی دشتستان و دیلم بسته است.

به گفته دهقانی ، این بارندگی ها باعث آبگرفتگی منازل در شهرهای دیلم ، گناوا و دشتستان شده و شدت سیل در سعد آباد ، آب بزرگ ، شبانکاره و روستاهای این مناطق بوده است.

به گزارش خبرگزاري تلويزيون ايران ، جاده ساحلي بوشهر ء شف ء گناوا نيز از قبل از ظهر يكشنبه بسته شده است.

این خبرگزاری به نقل از مدیر مدیریت بحران استان بوشهر گفت: “باران های سیل آسا و ریزش سنگ های کوهستانی در جاده بارازجان ء کنارتاختا محور اصلی استان بوشهر ء فارس را بست.”

همزمان ، پایگاه خبری “رکنا” به نقل از یک فعال اجتماعی در استان بوشهر هشدار داد که “فارس نیز با بارش شدید باران روبرو است و احتمال دارد آب های این استان به استان بوشهر سرازیر شود که این امر مشکلات استان بوشهر را تشدید می کند.”

طبق پیش بینی های سرویس هواشناسی در بوشیر ، باران های سیل آسا در این استان تا روز دوشنبه ادامه دارد.