اعتراضات تهران

گزارش ها و منابع آگاه انتقال تعدادی از بازداشت شدگان اعتراضات تهران و کرج دو هفته گذشته به قرنطینه در زندان تهران بزرگ را تایید کرد.

گزارش های فاش شده حاکی است که دولت ایران تعدادی از بازداشت شدگان بازداشت شده در جریان تظاهرات در حمایت از خوزستان در پایتخت و کرج را به قرنطینه منتقل کرده است.

همچنین نشان می دهد که زندانیانی که به قرنطینه زندان تهران منتقل شده اند به دلیل آلودگی به ویروس کرونا از سلامت روانی برخوردارند.

مقامات امنیتی هنوز اعلام نکرده اند که چند نفر از بازداشت شدگان در اعتراضات تهران و کرج در دو هفته گذشته دستگیر شده اند.

از سوی دیگر، امروز صبح، دادسرای اوین از تشکیل پرونده قضایی به ۹ فعال مدنی به دلیل حمایت خود از اعتراضات مردم خوزستان اعلام کرد.

بر اساس گزارش های حقوق بشری، مقامات ایرانی تعدادی از فعالانی را که در جریان تجمع حمایت از خوزستان مقابل وزارت کشور، متهم کرده اند.

این گزارشها نشان می دهد که دادستانی اوین ۹ فعال را تحت تعقیب قرار داد  و آنها هستند: آرش کیخسروی، رادا مردانی، نرگس محمدی، جعفر عظیم زاده، آرش صادقی، پوران ناظمی پور، حمید آصفی، رسول بداقی و بهزاد همایونی.

در سه‌شنبه ۲۹ تیر، نیروهای انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی سی فعال مدنی را که برای اعلام حمایت از اعتراضات مردم خوزستان شرکت داشتند، در جریان تجمع مورد ضرب و شتم نیروها قرار گرفته و بازداشت شدند.