محمد مساعد
ترکیه با استرداد محمد مساعد به ایران مخالفت کرد

ترکیه با استرداد محمد مساعد به ایران مخالفت کرد، مقام‌های ترکیه گفته‌اند محمد مساعد روزنامه‌نگار ایرانی را به ايران تحویل نخواهند داد.

ترکیه با استرداد محمد مساعد به ایران مخالفت کرد

به گفته خبرگزاری “میدل‌ایست آی” محمد مساعد شامگاه یکشنبه ناگزیر شده كه به مراجع امداد ترکیه مراجعه کند، بخاطراينكه “از فشار سرما در حال یخ زدن” بود.

نیروهای امنیتی ترکیه به “میدل‌ایست آی” تأيید کرده كه: “ما او را به ایران تحویل نخواهیم داد ، زیرا مجازات شدیدی در انتظار او است و او روزنامه نگار است و مجرم نیست.”

شریف منصور ، هماهنگ کننده روزنامه‌نگاران در خاورمیانه و آفریقای شمالی گفت: “ما معتقدیم که محمد مساعد در صورت بازگشت به ایران در معرض آزار و اذیت قرار دارد.” وی افزود که این کمیته از مقامات ترکیه خواسته است به تعهدات خود در قوانین بین المللی احترام بگذارند و از اخراج مساعد خودداری کنند.

محمد مساعد  یک برنامه پیام رسان با کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران تماس گرفت

محمد مساعد قبل از طریق یک برنامه پیام رسان  با کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران تماس گرفت و اعلام کرد که پس از عبور از مرز به ایران توسط پلیس مرز ترکیه بازداشت شده است.

مساعد به کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران گفت که پلیس ترکیه وی را برای معالجه به بیمارستان اوزلیب منتقل کرده و به او گفت که به زودی به پلیس مرزی ایران تحویل داده خواهد شد.

محمد مساعد بدون گذرنامه قانونی از مرز ترکیه عبور کرد.

محمد مساعد بدون گذرنامه قانونی از مرز گذشته و وارد ترکیه شده است.
آنها گفتند که محمد مساعد در یک مرکز بازگرداندن مهاجران غیرقانونی نگهداری می شود تا نهادهای بین المللی بتوانند به درخواست پناهندگی او رسیدگی کنند.
محمد مساعد بدون گذرنامه قانونی از مرز ترکیه عبور کرد.