وضعیت ناهید تقوی
آخرین وضعیت ناهید تقوی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه

آخرین وضعیت ناهید تقوی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه، در حالی که بیش از 100 روز پس از بازداشت ، وكیل ناهید تقوی هنوز به پرونده تابعیت مضاعف وی دسترسی ندارد ، بازپرس پرونده وی گفت تا زمانی كه خود را به جرم اعتراف نكند ، وی به دادگاه ارجاع نمی شود.

آخرین وضعیت ناهید تقوی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه

در حالی که بیش از 100 روز پس از بازداشت ، وكیل ناهید تقوی هنوز به پرونده تابعیت مضاعف وی دسترسی ندارد ، بازپرس پرونده وی گفت تا زمانی كه خود را به جرم اعتراف نكند ، وی به دادگاه ارجاع نمی شود.

به گزارش آژانس حقوق بشر ایران ، خبرگزاری انجمن فعالان حقوق بشر ایران ، سرانجام خانواده تقوی در روز یکشنبه ۵ بهمن‌ماه با او ملاقات کردند ، اما وکیل وی همچنان از دسترسی به پرونده وی محروم است.

به گفته مریم کلارن ، دختر خانم تقوی ، “بازپرس پرونده به خانواده وی گفت که فقط وکلاى از لیست وکلای معتمد قوه قضاییه می توانند پرونده ها را ببینند و که او اتهامات خود را قبول نکند آنها به دادگاه ارجاع نخواهند شد.

ناهید تقوی هنوز در بازداشتگاه اطلاعات سپاه

در سال 97 ، دادگستری ایران لیستی از 20 وکیل “معتمد” را برای نمایندگی پرونده های سیاسی و امنیتی در تهران اعلام کرد و در عین حال به برخی از وکلا گفت که آنها “کاملاً حق پذیرش وکالت را ندارند”.

ناهید تقوی ، اکنون 66 ساله ، که قبلاً در کلن آلمان زندگی می کرد ، در تاریخ ۲۵ مهرماه در خانه شخصی خود در تهران بدون هیچ گونه اتهامی دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.

بیش از 100 روز پس از دستگیری ، او هنوز در بازداشتگاه اطلاعات سپاه ، بند دو الف زندان ، زندان اوین است.