آغاز رزمایش موشکی نیروی دریایی ارتش ایران در دریای عمان

تلویزیون ایران امروز، چهارشنبه اعلام کرد که ارتش مانورهای دریایی با “موشک کوتاه‌برد” در خلیج عمان آغاز کرده است.

آن همچنین اعلام کرد که این تمرین دو روزه شامل ناوبندر مکران، بزرگترین کشتی نظامی به ناوگان نیروی دریایی ارتش ایران است، خواهد بود.

رسانه های دولتی ایران ناوبندر مکران را بزرگترین کشتی جنگی ایران توصیف کردند و گفتنی است که آن شامل یک عرشه بالگرد و ناو موشک‌انداز زره است.

آغاز رزمایش موشکی نیروی دریایی ارتش ایران

تلویزیون ایران نشان داد که روز اول تمرینات شاهد حضور کشتی جنگی “مکران” بود که یک کشتی پشتیبانی و اسناد با حضور روسای ارتش و رئیس ستاد نیروهای مسلح است.

همچنین شلیک موشک‌های کروز دریایی سطح به سطح، عملیات پهپادی و جنگال، و شلیک اژدر از زیردریایی های بومی نیروی دریایی از بین این رزمایش است.

به نوبه خود، ارتش ایران اعلام کرد که مکران توانایی حمل ۸۲ هزار تن انواع تجهیزات پشتیبانی  نظامی و بالگردهای نظامی را دارد و قادر است هزار شبانه‌روز بدون ارتباط با ساحل در دریا بماند.

آغاز رزمایش موشکی نیروی دریایی ارتش ایران در دریای عمان

سخنگوی رزمایش دریایی، دریادار حمزه علی کاویانی گفت: “این رزمایش بدون اعلام قبلی در حال انجام است، و واحدها در مدت بسیار کوتاهی در منطقه مانور مستقر شدند”.

دریادار کاویانی اضافه کرد:‌ «هفته گذشته، شهر موشکی دریایی زیرزمینی سپاه پاسداران ایران فاش شد».

به نوبه خود، سرلشکر عباس فضلی نیا، فرمانده کارخانه های نیروی دریایی ارتش ایران اظهار داشت: « در تولید ناوشکن، شلیک موشک و زیردریایی به خودکفایی کامل رسیده ایم».

وی اضافه کرد که این رزمایش توسعه توانایی تسلیحاتی نیروی دریایی ایران، در نظر گرفتن وظایف استراتژیک محول شده به آن را تأیید می کند.

اين ويديو را ببينيد