انفجار سفارت اسرائیل

رسانه‌های و روزنامه‌های هند نتایج تحقیقات درباره انفجار یک ماه پیش در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو را فاش کردند و اظهار داشتند که سپاه قدس ایران در بمب گذاری و انفجار سفارت اسرائیل دست داشته است.

آژانس مبارزه با تروریسم مرکزی هند لیستی از مظنونان انفجار بمب دست ساز در خارج از سفارت اسرائیل در دهلی‌نو، پایتخت هند، در اواخر ژانویه صادر کرد.

 

  • نتایج تحقیق آژانس مبارزه با تروریسم مرکزی هند

 

طبق روزنامه “هندوستان تایمز” تحقیقات این آژانس نتیجه گرفت که سپاه قدس ایران در پشت این بمب گذاری تروریستی قرار دارد.

تحقیقات نشان داد که عاملان این امر به طور عمدی برچسب های جعلی الکترونیکی را به اتهام انگشتان دست داعش بر جای گذاشتند.

پس از حادثه، گزارش بیان داشت که پلیس اطلاعات هند تحقیق در مورد بمب گذاری را آغاز کرد و افراد مرتبط با آن را دستگیر کرد، که اکنون تحت بازجویی هستند.

و به نقل از منبعی در پلیس هند: «نامه ای خطاب به سفیر اسرائیل در محل انفجار مقابل سفارت در دهلی‌نو پیدا شده و در آن نام قاسم سلیمانی و محسن فخری زاده ذکر شده است».

 

  • خسارات کم با هدف رساندن پیام

 

گزارش آژانس مبارزه با تروریسم هند همچنین تأیید کرد که مقامات هندی نشانه های روشنی دارند که انفجار سفارت اسرائیل بخشی از جنگ نامتقارن است که توسط سپاه پاسداران ایران علیه اسرائیل انجام می شود.

از سوی دیگر، یک کارشناس مبارزه با تروریسم گفت که در این گزارش مشخص شده است که حمله تروریستی به دلیل کمبود اهداف انسانی از مقاومت بالایی برخوردار نیست.

این کارشناس گفت: «شاید به این دلیل که ایرانی ها نمی خواستند با کشوری دوست مانند هند مقابله کنند، اما پیام روشن بود وهدف آن ارائه رساندن یک پیام بود و تهدید واقعی بود».