عباس صفاری

دیشب سه شنبه، ۷ بهمن، عباس صفاری شاعر و ترانه‌سرا در سن ۶۹ سالگی در بیمارستانی در کالیفرنیای آمریکا پس از آلوده شدن به ویروس کرونا درگذشت.

خانم شایسته صفاری گفت که برادرش قبلاً از بیماری مزمن ریه رنج می برد، اما وی مدتی پیش در طی زندگی در آمریكا به ویروس كرونا مبتلا شده بود، اما گفته شد كه حال وی خوب است و وضعیت او پایدار است.

وی افزود که وی خوب بود اما ریه های وی هنوز آسیب جدی دیده است و چون وی از قبل در آنها بیماری داشت، وضعیت او دوباره بدتر شد.

شایان ذکر است که عباس صفری خود اخیراً اعلام کرده بود که وی، خانواده و حتی نوه سه ساله اش به ویروس کرونا آلوده شده اند و گفت که وی چندین هفته از این بیماری رنج می برد و در حال بهبود است.

اسدالله امرایی، مترجم و روزنامه نگار ساعاتی پیش در صفحه اینستاگرام خود از درگذشت صفاری شاعر خبر داد و نوشت: «کرونا عباس صفاری ما را هم بلعید. تسلیت به ادبیات که ستاره درخشانی از ادب و آگاهی و تواضع را از دست داد. یادش همواره با ما می‌ماند».

 

* عباس صفاری کیست؟

صفاری یک شاعر، نقاش، طراح، ترانه‌سرا، و مترجم ایرانی است که در ۱۳۳۰ در یزد متولد شده  و پرورش یافته در تهران است.

کار خود را با نوشتن آهنگ هایی برای فرهاد مهراد، گتی باشایی، نلی و دیگر خوانندگان پاپ آغاز کرد. 

و مشهورترین آهنگهای خود اسیر شب بود کهه با صدای فرهاد مهراد منتشر شده است

آقای عباس برای ادامه تحصیل به انگلیس و کالیفرنیا سفر کرد، و در لانگ بیچ ازدواج کرد و صاحب دو دختر شد و تا زمان مرگ در آنجا زندگی کرد.