مشکل اصلی تنش‌های آبی در ایران چیست؟
مشکل اصلی تنش‌های آبی در ایران چیست؟

مشکل اصلی تنش‌های آبی در ایران چیست؟؛ وزیر نیرو اعتراف کرد مشکل اصلی تنش‌های آبی در ایران، اهمال دولت در احداث زیرساخت‌های تأمین آب بوده است

مشکل اصلی تنش‌های آبی در ایران چیست؟

در حالی که اعتراضات به بحران ناکارآمدی دولت درزمینه تأمین آب به شهرستان کازرون در استان فارس هم رسید، وزیر نیرو اعتراف کرد که مشکل اصلی تنش آبی در ایران بی توجهی دولت به ایجاد زیرساخت های تامین آب است. این در حالی است که استاندار همدان، کشاورزان را مقصر دانسته است.

بر اساس ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است اعتراضات شهروندان به بی‌آبی به کازرون استانداری فارس رسیده است.

این ویدئو نشان می دهد که تعدادی از مردم روستای بیبناف ناو روز پنجشنبه سومشهریور در اعتراض به نرسیدن آب به این روستا طی ۱۵ روز گذشته، تجمع کردند.

در شهریور سال گذشته ۳۰۰ شهر تنش آبی داشتند

همزمان علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در برنامه تلویزیونی شامگاه چهارشنبه دوم شهررود در خصوص مشکل تامین آب طی هفته های اخیر در برخی مناطق کشور از جمله همدان و استان چهار محال و بختیاری گفت: عمده مشکل تأمین و رفع تنش، موضوع زیرساخت‌ها و تکمیل سرمایه‌گذاری برای تأمین آب شرب پایدار این مناطق است.

وی از سرایت تنش آبی به شهرهای مختلف ایران خبر داد و گفت: در شهریور سال گذشته ۳۰۰ شهر تنش آبی داشتند.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه نزدیک به ۲۰ سال است که دولت در شهر همدان کار نکرده است، گفت: در شهر همدان از سال ها قبل، شاید ۱۷-۱۸ سال، سال‌های ۸۴، ۸۵، پیش‌بینی شده بود یک طرح انتقال آب انجام بشود اما حدوداً ۳۰ درصد این طرح پیشرفت داشته است.