مبارزه با تروریسم

گزارش های کمیسیون مبارزه با تروریسم اسرائیل، دیروز، سه شنبه ۱۰ فروردین، ​​نشان داد که ایران در دوره آینده به حمله به اهداف اسرائیل ادامه خواهد داد.

گزارش های کمیسیون تایید کرده است که جمهوری اسلامی قصد دارد علیه بیش از یک کشور همسایه تروریسم انجام دهد، اولین کشور اسرائیل است.

  • تهدیدهای ایرانیان به گردشگران 

این گزارش افزود که تهدیدهای ایران در همسایگی جغرافیایی آن متمرکز است. مقامات اسرائیلی همچنین تهدیدهای ایران علیه گردشگران اسرائیلی در خاورمیانه را نشان دادند.

مقامات کمیسیون مبارزه با تروریسم به افزایش خطراتی که ممکن است اسرائیلی ها در خارج از سازمان های تروریستی با آن روبرو شوند اشاره کردند. 

زیرا پیش بینی می شود در ماههای آینده، به ویژه با ثبت کاهش تعداد افراد مبتلایان به ویروس کرونا، و درصد بالایی از واکسن ها، حجم گردشگری خارجی افزایش یابد.

  • نخست وزیر هشدار می دهد

از سوی دیگر، دفتر نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، به شهروندان اسرائیلی هشدار داد که با توجه به تهدیدهای ایران و سازمان های تروریستی از سفر به تعدادی از کشورهای خاورمیانه خودداری کنند.

بیانیۀ دفتر نخست وزیر اسرائیل اضافه كرد: «مقامات ایران در ماه های گذشته تهدید كرده بودند كه اهداف اسرائیلی را مورد حمله قرار می دهند كه آخرین آنها انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت اسرائیل در هند بود».

این بیانیۀ تاکید کرد: «طبق برآوردهای ما، در دوره آینده، ایران به کار خود در حمله به اهداف اسرائیل ادامه خواهد داد».