قربانی کرونا

میثم یوسفی ، کارگردان تئاتر موزیکال “جنگ‌ و صلح” که قربانی کرونا بود و به حالت تعلیق درآمد، از نگاه مقامات هنری به هنرمندان و کم‌توجهی مدیران به تئاتر به شدت انتقاد کرد.

نمایش موزیکال “جنگ‌ و صلح” شامگاه یکشنبه، ۸ فروردین ۱۴۰۰، در سالن کوارتت تئاتر ماه برگزار شد ، اما روز دوشنبه ۹ فروردین به دلیل شیوع موج چهارم ویروس کرونا در مقابل تماشاگران متوقف شد.

یوسفی با توجه به آسیب هایی که این توقف به نمایش و گروه اجرایی “جنگ‌ و صلح” وارد می کند و همچنین شرایطی که بار دیگر برای گروه های نمایشی فراهم شده است، گفت: «ما تمرین، تولید و اجرای مرحله را با توجه به روش های بهداشتی ویروس کرونا ویروس انجام دادیم».

وی اضافه کرد: «از سال گذشته برای اجرای نمایش “نازگل” در تئاتر شهر تقاضای نقشی کردم و مدیر مجموعه تئاتر شهر نوروز ۱۴۰۰ به ما پیشنهاد داد، بنابراین نمایش “جنگ و صلح” را پذیرفتیم و آماده کردیم».

وی ادامه داد: «ما در نوروز ۱۴۰۰ تئاترها را به فال نیک گرفتیم و گفتیم که با بهار و نوروز اتفاقات خوبی برای ما می افتد، اما قدرت کرونا دوباره به صحنه ضربه می زند».

کارگردان “جنگ‌ و صلح افزود: «تنها پس از یک نمایش افتتاحیه “جنگ و صلح” ، نمایش عمومی ما به دلیل محدودیت های جدید و بسته شدن شریان کرونا متوقف شد. و ما قربانی کرونا شدیم».