مهدی کروبی

حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی، فاش کرد که یک نهاد خاص ایرانی تصمیمات دولت را کنترل می کند و با رفع حصر رهبران جنبش سبز مخالف است.

حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی است که یکی از عاملان اصلی اعتراضات ۱۳۸۸، تایید کرد که بسیاری از نهادهای ایران اعلام کرده‌اند که حصر خانگی باید به پایان برسد، اما یک نهاد خاص همچنان مخالف رفع حصر است.

اظهارات حسین کروبی در مصاحبه ای که دیروز، دوشنبه ۲۵ بهمن، با خبرگزاری ایلنا به مناسبت یازدهمین سالگرد حصر خانگی پدرش مهدی کروبی، همچنین میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد از رهبران جنبش سبز انجام داده است.

♦     «رفع کامل حصر ندیدم»

وی اظهار داشت: «بر اساس آنچه که من تا به امروز با نیروهای امنیتی در ارتباط هستم، هیچ نشانه‌ای برای رفع کامل حصر ندیدم، گرچه گشایش‌هایی در این دو تا سه سال گذشته انجام شده و برخی اشخاص دیدارهایی با آقای کروبی داشتند».

تازه‌ترین تصویر از
ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد در سالگرد حصر ظالمانه

وی همچنین تایید کرد که حسن روحانی، رئیس‌جمهوری سابق ایران، اعلام کرده است که به دنبال پایان دادن حصر خانگی بسیاری از سیاستمداران مخالف است اما روحانی برای رفع حصر محصورین کاری انجام نداد.

حسین کروبی افزود: «در دوره دوم  ریاست روحانی، وی گفت که این موضوع را جدی پیگیری خواهیم کرد اما قاعدتا این کار را انجام ندادند. حتی کار به جایی رسید که آقای روحانی وعده‌هایی که در دوره دوم داده بودند هم سر سوزنی دنبال نکرد».

اگرچه حسین کروبی نام نهاد خصوصی را که دولت را کنترل می کند فاش نکرد، اما مسئولیت ابراهیم رئیسی را رد کرد و گفت: «برداشت من این است دولت ابراهیم رئیسی سهم زیادی درباره رفع حصر ندارد».