سپاه پاسداران و بسیج

همزمان با تداوم اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف ایران و حضور شدید امنیتی، سپاه پاسداران و بسیج در چند شهر مانور گردان‌های آغاز کردند.

سرهنگ محمدرضا لیلی‌زاده، فرمانده عملیات سپاه استان خوزستان از برگزاری مانور با عنوان الی بیت المقدس و با حضور “۶۵ گردان بیت المقدس و ۲۸ گردان کوثر خواهران” خبر داد.

این فرمانده تهدیدی برای تظاهرکنندگان را رد و تاکید کرد: « آماده‌سازی یگان‌ها برای انجام عملیات‌های واقعی در صحنه‌های اجتماعی سراسر استان خوزستان، بالا بردن توان و آمادگی رزم یگان‌های گردان‌های بیت المقدس و کوثر، انجام عملیات روانی متناسب با وضعیت کنونی در حوزه‌های مقاومت بسیج از جمله برنامه‌های این نامور امنیتی است».

وی اضافه کرد: « امیدوارم این گردان‌ها به اهداف از پیش تعیین شده رزمایش با تمام قدرت دست پیدا کنند و امید آفرینی را در جبهه انقلاب اسلامی و ترس و ناامیدی را در دل دشمنان جمهوری اسلامی ایجاد کنند».

لیلی‌زاده توضیح داد که بخشی از اهداف مانور گردان‌های امنیتی بسیج در این استان را آموزش رزم متناسب با ماموریت‌ها، اشراف اطلاعاتی در حوزه سرزمینی و اجرای فشرده انواع تاکتیک‌های رزم انفرادی به صورت میدانی است.

صبح امروز مانور “الی بیت المقدس” در استان های مختلف از جمله کردستان، اصفهان، مازندران، حومه تهران، سمنان، کرمانشاه و ایلام آغاز شد. این در حالی که خبرگزاری های وابسته به نهادهای امنیتی، آن را نمایش توانمندی بسیج توصیف کردند.