سقوط مینی‌بوس

رضا پیرا، مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان از کشته شدن ۱۵ نفر و زخمی شدن ۷ نفر دیگر بر اثر سقوط مینی‌بوس دره ای در جاده کامیاران – بالنگان خبر داد.

وی در مورد این حادثه صحبت کرد و توضیح داد که تاکنون ۱۵ نفر در این حادثه که در نزدیکی روستای پالنگان کامیاران اتفاق افتاد، جان خود را از دست داده اند.

 مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث کردستان در بیانیه مطبوعاتی گفت: «متاسفانه در این حادثه ۲۲ نفر از سرنشینان کشته و زخمی شدند».

جزئیات حادثه

از سوی دیگر، پیرا در مورد علت سقوط این مینی‌بوس گفتگو کرد و گفت: «این مینی‌بوس از مریوان به سمت پالنگان حرکت کرده بود». 

وی اضافه کرد: «دستگاه در سرازیری گردنه “تفین” به روستای پالنگان بر اثر عدم توانایی راننده در کنترل خودرو به دره سقوط کرده است».

جزئیات حادثه

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی همچنین افزود که حال یکی از مجروحان وخیم است و بلافاصله با بالگرد به بیمارستان کوثر سنندج منتقل شد.

پیرا خاطرنشان کرد: «اتوبوس آمبولانس دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای مداوا و انتقال سایر مصدومان به محل حادثه اعزام شده است».

جزئیات حادثه

شایان ذکر است که جاده مریوان – کامیاران به طول ۱۴۱ کیلومتر یکی از محورهای حادثه خیز در منطقه کردستان محسوب می شود.

به نوبه خود، مقامات پلیس راه کردستان اعلام کرد که تحقیقات فوری را برای یافتن علت سقوط این اتوبوس در قعر دره حادثه و تعقیب متخلفان آغاز می کند.