اصفهان
سرکوب معترضان در اصفهان؛ مردم ایران باید از حکومت حسابرسی کنند!

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار یادداشتی در توییتر نسبت به سرکوب معترضان در اصفهان در روز جمعه ۵ آذر ماه ابراز نگرانی کرد.

سرکوب معترضان در اصفهان؛ مردم ایران باید از حکومت حسابرسی کنند!

سرکوب معترضان در اصفهان؛ پرایس نوشت: ما به شدت نگران سرکوب خشونت آمیز تظاهرکنندگان مسالمت آمیز در اصفهان هستیم. مردم ایران حق دارند ، سرخوردگی خود را بیان کنند و از حکومت حسابرسی کنند.

این اولین واکنش بین المللی به دور جدید سرکوب معترضان در ایران است که از روز جمعه پنجم آذرماه آغاز شد و تا شب گذشته ادامه داشت.

انعکاس سرکوب معترضان در رسانه‌های جهان

فاکس نیوز با اشاره به اعتراضات کشاورزان هفته گذشته در اصفهان بر سر زاینده رود نوشت هزاران نفر در ایران نسبت به خشک شدن رودخانه‌ای پس از تبدیل شدن مسیر آب آن به کارخانه‌های متعلق به سپاه پاسداران اعتراض کردند با سرکوب پلیس به خشونت کشیده شد.

عرب نیوز به انتقاد کمیته بریتانیا برای آزادی ایران باز سرکوب معترضان اشاره کرده و نوشت:مردم ایران به طور نظام‌مند از اساسی‌ترین حقوق خود محروم شده‌اند.

و روزنامه جروزالم پست نیز در گزارشی با عنوان «رژیم ایران معترضان را در شهر مرکزی اصفهان کشت» نوشت که اصفهان، سومین شهر بزرگ ایران، در هفته های اخیر شاهد تظاهرات اعتراضی به کمبود آب بوده و صدها معترض به خیابان ها آمده اند.