سخنگوی کانون صنفی
محمد حبیبی

شورای هماهنگی تشکل‌های فرهنگیان ایران شامگاه سه شنبه اعلام کرد که حکم قطعی بازخرید اجباری و اخراج محمد حبیبی خوزانی، فعال و سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران صادر شده است.

دیروز، سه‌شنبه ۱۳ مهر، کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های فرهنگیان نوشت که هیات تجدیدنظر بررسی تخلفات وزارت آموزش و پرورش این حکم را از طریق نامه به اداره آموزش و پرورش شهرستان شهریار ارسال کرده است.

شورای هماهنگی تشکل‌های فرهنگیان ایران در پیامی خود در کانال تلگرام تاکید کرد: «اکنون با حکم جدید هیات تجدیدنظر، این معلم و فعال صنفی برای بار دوم از آموزش و پرورش اخراج شد و دیگر امکان حضور در فضای آموزشی را ندارد».

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹، هیات تجدیدنظر بررسی تخلفات وزارت تصمیم اخراج محمد حبیبی از شغل خود گرفت، در حالی که سخنگوی کانون صنفی معلمان در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان بود.

با این حال، شکایات به دیوان عدالت اداری ارائه شد و بر اساس نظر این دیوان، حکم اخراج فعال صنفی فرهنگیان از کار موقتاً تعلیق شد.

نیروهای امنیتی ایران حبیبی خوزانی را اردیبهشت‌ ماه سال ۱۳۹۷ در جریان تجمع اعتراضی معلمان دستگیر کرده بودند.

این فعال صنفی فرهنگیان و سخنگوی کانون صنفی معلمان از سوی دادگاه انقلاب تهران با اتهام‌ اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی به هفت سال و نیم حبس، با اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و همچنین با اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱۸ ماه حبس،‌ ۷۴ ضربه شلاق و دو سال ممنوعیت از فعالیت در احزاب و گروه‌ ها محکوم شد.