راهپیمایی سکوت در تبریز در اعتراض به اعدام محسن شکاری
راهپیمایی سکوت در تبریز در اعتراض به اعدام محسن شکاری

راهپیمایی سکوت در تبریز در اعتراض به اعدام محسن شکار؛ اگرچه در تظاهرات شنبه شب در خیابان ستارخان تهران ده ها تن از تظاهرکنندگان بازداشت شدند، اما این خیابان بار دیگر شاهد اعتراضات پراکنده به اعدام محسن شکاری در یکشنبه شب بود.

راهپیمایی سکوت در تبریز در اعتراض به اعدام محسن شکاری

همزمان جمعی از مردم به اعدام این تظاهرکننده ۲۳ ساله و صدور حکم اعدام برای تعدادی دیگر از تظاهرکنندگان در شهرهای مشهد و کرمانش

اه اعتراض کردند. در کرج شعارهای ضد حکومتی سر دادند و در تبریز «راهپیمایی سکوت» برگزار کردند.

عصر روز یکشنبه گروهی از تظاهرکنندگان بار دیگر در خیابان ستارخان تهران و خیابان های اطراف تجمع کردند و شعارهای ضد حکومتی سر دادند.

ده‌ها تن از معترضان توسط نیروهای امنیتی و یگان ویژه بازداشت شده‌اند

از شامگاه پنجشنبه، این منطقه از تهران شاهد تجمعات متعددی در اعتراض به اعدام محسن شکاری، معترض ۲۳ ساله ای است که به اتهام بستن بخشی از خیابان ستارخان در سومین ماه مهرماه به «محاربه» متهم و اعدام شد.

گزارش ها حاکی از آن است که شامگاه شنبه در جریان اعتراضات خیابان ستارخان، نیروهای امنیتی و یگان های ویژه ده ها تن از تظاهرکنندگان را بازداشت کردند.

اتحادیه آزاد کارگران اعلام کرد که امیرحسین سعیدی، دانشجو و فرزند حسن سعیدی، از فعالان کارگری زندانی، یکی از تجمع کنندگان بود که شامگاه شنبه ۱۹ آذرماه بازداشت و و او را همراه تعدادی دیگر از بازداشت‌شدگان به پلیس امنیت در افسریه منتقل کردند.