حمله ماموران امنیتی به مادران معترض دانش‌آموزان در بابل
حمله ماموران امنیتی به مادران معترض دانش‌آموزان در بابل

حمله ماموران امنیتی به مادران معترض دانش‌آموزان در بابل؛ در روز ۱۶ اسفند ماه، معلمان و مردم در ده‌ها شهر ایران در پاسخ به فراخوان‌ها، در مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش تجمع کردند. خواستار امنیت مدارس شدند و شعارهایی از جمله «مرگ بر حکومت بچه‌کُش» سر دادند.

حمله نیروهای امنیتی و پرتاب گاز اشک‌آور

تجمعات در شهرهای مختلفی همچون کاشمر، سقز، هرسین، الیگودرز، اردبیل، رشت، تهران، لاهیجان، بابل، کرمانشاه، دالاهو، کرج، اهواز، سمیرم، مشهد، ‌اصفهان، سنندج، مریوان و شیراز برگزار شد.

با این حال، در بعضی شهرها تجمع معترضان با حمله نیروهای امنیتی و پرتاب گاز اشک‌آور به سوی مردم همراه بود.

در شهر رشت، نیروهای امنیتی به سمت معترضان گاز اشک‌آور شلیک کردند و در واکنش به این حملات، معترضان شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» را سر دادند.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که در شهرهای دیگر نیز معلمان و والدین در اعتراض به مسمومیت دانش‌آموزان، در مقابل آموزش و پرورش تجمع کرده‌اند.

حمله ماموران امنیتی به مادران معترض دانش‌آموزان در بابل

 

بازداشت والدین دانش‌آموزان در تجمع اعتراضی عیله حملات شیمیایی

حضور موران حکومتی

بر اساس گزارش این سازمان، محمدعلی زحمتکش، بازرس انجمن صنفی معلمان فارس و غلامرضا غلامی در تجمع معلمان و والدین در شیراز بازداشت شد.

در مریوان در استان کردستان ماموران حکومتی تلاش کردند از تجمع مسالمت آمیز معلمان در حمایت از دانش آموزان در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش جلوگیری کنند.

ماموران حکومتی روز سه‌‌شنبه ۱۶ اسفند، با حضور در مریوان تلاش می‌کنند تا مانع تجمع مسالمت‌آمیز معلمان برای حمایت از دانش‌آموزان شوند