حمايت هنرمندان از اعتراضات در ایران
حمايت هنرمندان از اعتراضات در ایران

حمايت هنرمندان از اعتراضات در ایران؛ با گسترش اعتراضات به قتل مهسا امینی، زن ۲۲ ساله در ایران، تعداد هنرمندان حامی معترضان رو به افزایش است.

حمايت هنرمندان از اعتراضات در ایران

پس از حمایت هنرمندان و سینماگران با اعتراض مردمی در بسیاری از شهرهای ایران، کامبز درباز بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: چی شد پس؟ فقط موقع رفتن رو مین و سینه سپر کردن تو خط مقدم و نزدیک انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن و روز قدس این مملکت واسه همه است؟

وی در ادامه این پست که با صحنه ای از فیلم اخراجی ها و تصاویر خشونت مردان امنیتی علیه زنان ایرانی همراه است، نوشت: این چه رفتار وحشیانه‌ایه که با ناموس مردم دارید می‌کنید نالوطی‌ها؟ بشکنه دستی که روی خواهرانم بلند می‌شه، من کنار مردم نیستم من خود مردمم، خود خود مردم.

امیر مهدی ژوله، نویسنده و بازیگر سینما و تلویزیون در اینستاگرام خود نوشت: “انگ نچسبانید به جان به‌لب رسیده‌‌های کف خیابان. اینها بچه‌های مایند که می‌خواهند شنیده شوند. مثل ما که یک عمر خواستیم و نشنیدید. رای دادیم، صدای رایمان را نشنیدید. رای ندادیم، صدای قهرمان را نشنیدید.”

اصغر فرهادی: من به زنان توانمند کشورم افتخار می‌کنم

اصغر فرهادی فیلم‌ساز شناخته‌شده ایرانی نیز با انتشار ویدئویی در اینستاگرام از مردم معترض ایران حمایت کرد و از چهره های ملی و بین المللی حمایت کرد.

وی گفت: من به زنان توانمند کشورم افتخار می کنم و از صمیم قلب امیدوارم که با تلاش به اهداف خود برسند. فرهادی با انتشار ویدئویی از همه هنرمندان، سینماگران، روشنفکران و فعالان حقوق مدنی از سراسر جهان، همه کشورها و همه کسانی که به کرامت انسانی و آزادی اعتقاد دارند دعوت کرد تا در همبستگی با مردان و زنان قدرتمند و شجاع ایران‌زمین مشارکت کنند.

این کارگردان ایرانی برنده اسکار، همکاری با معترضان را یک «یک مسئولیت انسانی» توصیف کرد و گفت که می تواند امید ایرانیان را برای هدفی زیبا و تاریخی که مردم ایران به دنبال آن هستند، افزایش دهد.