محسن فخری‌زاده
جزئیات جدید از ترور محسن فخری‌زاده

يک روزنامه آمریکایی گزارشی از ترور محسن فخری زاده منتشر کرد واز چراغ سبز ایالات متحده برای اجرای این عملیات خبر داده است.

جزئیات جدید از ترور محسن فخری‌زاده؛ چراغ سبز ایالات متحده برای اجرای عملیات ترور 

نیویورک تایمزگزارشی از ترور محسن فخری زاده منتشر کرد واز چراغ سبز ایالات متحده برای اجرای این عملیات خبر داده است.

نیویورک تایمز در مورد نقش مقامات ارشد آمریکایی در ترور محسن فخری زاده گزارش داد: ” آمادگی‌های لازم برای ترور فخری‌زاده در پی دیدارهای اواخر سال ۲۰۱۹ و اوایل ۲۰۲۰ مصادف با اوایل زمستان ۹۸، میان مقامات ایالات متحده و اسرائیل صورت گرفته بود . “

در این دیدار یوسی کوهن رئیس سابق موساد و مقامات ارشد آمریکا از جمله دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ، مایک پمپئو وزیر خارجه سابق و جینا هسپل رئیس سابق سیا حضور داشتند.

محسن فخری زاده اولین طعمه ربات قاتل

نیویورک تایمز در گزارشی اختصاصی به نقل از مقامات آمریکایی و اسرائیلی گزارش داد که محسن فخری زاده ببا استفاده از یک مسلسل که از هزاران کیلومتر دورتر از هدف کنترل می‌شد صورت گرفت.

نیویورک تایمز روز شنبه ۲۷ شهریور گزارش داد که این حادثه به عنوان اولین آزمایش میدانی سلاحی توصیف شد که “احتمالا دنیای امنیتی و جاسوسی را دگرگون می‌کند”.

این روزنامه به نقل از یک مقام اطلاعاتی به نقل از جزئیات فنی “ربات قاتل” یا مسلسل که هزاران کیلومتر آن سوتر و “در مکان نامعلوم” کنترل شده بود ، اشاره کرده است..

به گفته این مقام اطلاعاتی ، مسلسل ماهواره ای مجهز به هوش مصنوعی و چشمان چند دوربین بود.

این دستگاه به نقل از یک مقام اطلاعاتی گفت که مسلسل مدل خاصی از اسلحه بلژیکی اف.ان مگ است که به یک دستگاه رباتیک پیشرفته متصل شده بود و سیستم مشابه سنتینل ۲۰ تولید شده توسط شرکت اسکریبانو بود.