پایگاه خبری

هیات نظارت بر مطبوعات جمهوری اسلامی از توقیف پایگاه خبری «رکنا» در پی انتشار اخبار و فیلمهایی از قاتل در اهواز که همسر ۱۷ ساله‌اش را سر بریده و در خیابان‌ها می‌چرخد، خبر داد.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعلام کرد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل سوءاستفاده از افکار عمومی برای جلب مخاطب و ایجاد لطمه‌ها و آثار زیان‌بار روحی برای عموم مردم، سایت «رکنا» را توقيف و مسدود کرده است.

ایمان شمسایی، مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی گفت: «رکنا به سوءاستفاده از افکار عمومی برای جلب مخاطب و ایجاد لطمه‌ ها و آثار زیان‌بار روحی برای عموم مردم متهم شده است».

سایت رکنا روز شنبه اخبار و فیلم هایی از قاتلی در اهواز منتشر کرده بود که همسر ۱۷ ساله خود را سر برید و با سر در میدان کسایی این شهر در مقابل چشمان مردم پرسه زد، سپس پس از دقایقی سرگردانی با سر بریده فرار کرد.

در گزارش رکنا آمده است که برادر متهم در کشتن همسر جوان به وی کمک کرده است و این گزارش افزود نیروهای امنیتی ایران قاتلان را دستگیر کردند.

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی کشور توضیح داد که پرونده این پایگاه خبری به دادسرای مطبوعات ارجاع می شود.

به نوبه خود، محمدجعفر منتظری، دادستان عمومی و انقلاب این سایت را به دلیل انتشار عکس ها و فیلم های مرتبط با آن حادثه هولناک محکوم کرد، اما افزود که هنوز دادستانی در این پرونده دخالتی نکرده است.