تداوم بازداشت نوجوان ۱۵ ساله کرمانشاهی، به دلیل انتشار عکس پرچم کردستان

سازمان های حقوق بشر و سازمان هه‌نگاو از تداوم بازداشت یک نوجوان ۱۵ ساله کرمانشاهی به اتهام انتشار عکس پرچم کردستان، توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، تاکید کردند.

نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی دانیال کرمی، یک نوجوان ۱۵ ساله از کرمانشاه را روز ۲۱ آذرماه به اتهام انتشار عکس پرچم کردستان در شبکه های اجتماعی بازداشت کرده بودند.

وبسایت حقوق بشری هه‌نگاو نیز که اخبار مناطق کردنشین ایران را منتشر می‌کند، تایید کرد که دانیل کرمی از ۲۱ آذرماه در زندان‌های اداره اطلاعات کرمانشاه بازداشت است و نیروهای امنیتی از ارتباط وی با خانواده وی ممانعت کرده‌اند.

این وبسایت به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرده است که نیروی انتظامی برای آزادی موقت آقای کرمی ۱۰۰ میلیون تومان وثیقه درخواست کرده و خانواده وی این وثیقه را پرداخت کرده اند، اما علیرغم اینکه، کرمی هنوز آزاد نشده و به مدت یک هفته از تماس با خانواده اش محروم بود.

شایان ذکر است نیروهای امنیتی ایران بدون دلیل مردم کردستان را دستگیر و به اتهامات سیاسی از جمله تروریسم، ارتباط با بیگانگان و تجزیه‌طلبی متهم می کنند و به حبس ابد یا اعدام محکوم می شوند.

بنابراین، برخی از گروه های کرد در مناطق غربی ایران به دلیل تبعیض قومیتی جمهوری اسلامی علیه مردم کردستان، خواستار استقلال مناطق کُردنشین و تشکیل دولت مستقل در اتحاد با کردهای عراق و کشورهای همسایه ایران شدند.