اعتراضات آبان
بازداشت شماری از خانواده‌های کشته‌شدگان اعتراضات آبان در اصفهان

بازداشت شماری از خانواده‌های کشته‌شدگان اعتراضات آبان در اصفهان، روز چهارشنبه ، نیروهای امنیتی یک اتوبوس حامل شماری از خانواده‌های کشته شدگان اعتراضات آبان۹۸ و اعتراضات سال۸۸ در اصفهان را متوقف و محاصره کردند، وبیش از 20 نفر از آنها دستگیر شدند.

بازداشت شماری از خانواده‌های کشته‌شدگان اعتراضات آبان

روز چهارشنبه ، نیروهای امنیتی یک اتوبوس حامل شماری از خانواده‌های کشته شدگان اعتراضات آبان۹۸ و اعتراضات سال۸۸ در اصفهان را متوقف و محاصره کردند، وبیش از 20 نفر از آنها دستگیر شدند.

آنها چهارشنبه ، ۱۸ فروردین ، در اصفهان دستگیر شدند ، در حالی که از رامگاه سردار اسعد بختیاری ، از مشروطه‌خواهان ایرانی برمی گشتند.

منوچهر بختیاری و ناهید شیربیشه ، والدین بویا بختیاری از کشته‌شدگان آبان 98 در کرج ، سکینه احمدی ، مادر ابراهیم کتابدار ، که درآبان 98 کشته شد ، و حوریه فرج زاده طارانی ، خواهر شهرام فرج زاده، از جمله دستگیر شدگان بودند.

روزنامه نگار مسیح علینژاد همچنین فایل‌های صوتی و تصویری از بازداشت شدگان منتشر کرد که درحين بازداشت با وی تماس گرفته و ماجرا را توضیح دادند

به گفته خانم علی نژاد ، بازداشت شدگان مقبره سردار اسعد بختیاری در اعتراض به توافق 25 ساله بین ایران و چین وشعار “نه به جمهوری اسلامی” سر دادند.

بازداشت دادخواهان!

ساعاتی پس از انتشار این خبر در شبکه های اجتماعی ، هنوز نه پلیس و نه مقامات قضایی هیچ خبر رسمی منتشر نکرده اند.

با این حال در شبکه های اجتماعی هشتگ “بازداشت دادخواهان” گسترش یافته است ، زیرا کاربران به جای پرداختن به اعتراضات و شکایات آنها در مورد کشته شدن فرزندان یا بستگانشان ، از دستگیری خانواده معترضان کشته شده انتقاد می کنند.