انتقاد از خامنه‌ای

 مأموران نیروهای امنیتی ایران یک کارگر به نام رضا بهروزی را از منزلش در قزوین، به دلیل انتقاد از خامنه‌ای در ویدئویی در اینستاگرام، بازداشت کردند.

بهروزی پیشتر ویدئوهایی را در حساب کاربری خود در اینستاگرام منتشر کرده بود که در آن از رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه ای، انتقاد می کرد.

چندین ویدئو، که در لحظه دستگیری و ضبط شده بود، در شبکه های اجتماعی پخش شد، چندین نفر از نیروهای امنیتی در این ویدئوها ظاهر شدند و بهروزی را به خانه وی در شهرک مهرگان قزوین دستبند زدند و او را با خود بردند.

در این ویدئو، صدای فریاد های کمک‌ خواهی از سوی همسر این کارگر در حالی که او بدون هیچ اتهامی به دستگیری شوهرش اعتراض می کند، شنیده می شود.

وب سایت حقوق بشر “هرانا” نوشت که رضا بهروزی پدر سه فرزند است و دلیل بازداشت وی این است که وی یک کلیپ ویدئویی کوتاه منتشر کرده است که در آن از خامنه ای به دلیل تصمیمش به ممنوعیت واردات واکسن کرونا انتقاد کرده است. 

شایان ذکر است که خامنه‌ای در دی ۱۳۹۹ واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی را ممنوع کردند و بر تولید واکسن های داخلی تأکید کردند.

اما روز چهارشنبه، ۲۰ مرداد، به علت افزایش مبتلایان و قربانیان کرونا در هفته‌ های گذشته، وی کرونا را مسئلهٔ اول و فوری کشور خواند و خواستار تأمین واکسن به هر شکل ممکن شد.‎