ترکیه
انتشار تصاویر و جزییات جدید از بازداشت تیم آدم‌ربایی جمهوری اسلامی در ترکیه

انتشار تصاویر و جزییات جدید از بازداشت تیم آدم‌ربایی جمهوری اسلامی در ترکیه؛ اطلاعات ترکیه اعلام کرد که ۱۴ نفر را به اتهام همکاری با سرویس های اطلاعاتی ایران به اتهام آدم ربایی در خاک ترکیه بازداشت کرده است، آنها قرار بود مخالفان جمهوری اسلامی را در خاک ترکیه بربایند و به ایران برگردانند

انتشار تصاویر و جزییات جدید از بازداشت تیم آدم‌ربایی جمهوری اسلامی در ترکیه

یک روز پس از انتشار گزارش‌ها درباره بازداشت یک تیم آدم ربایی از جمهوری اسلامی ترکیه، رسانه های ترکیه تصاویری از این تیم و عملیات بازداشت آنها منتشر کردند.

رسانه های ترکیه از جمله خبرگزاری آناتولی در گزارشی که شامگاه جمعه ۲۲ بهمن ماه منتشر شد، تصویری از انتقال، به جزییات بیشتری درباره عملیات اخیر سازمان اطلاعاتی این کشور پرداختند.

جزییات جدید از بازداشت اين تیم

سرویس اطلاعاتی ترکیه «مت» روز پنجشنبه اعلام کرد که ۱۷ نفر را به ظن همدستی با سرویس ایران برای ربودن یکی از مخالفان جمهوری اسلامی بازداشت کرده است.

در گزارش میت اسامی متهمان اصلی این پرونده «احسان ساغلام» مالک شرکت صنایع دفاعی بای ساغلام و کارمند ایرانی او «مرتضی سلطان سنجری» ذکر شده است.

رسانه های ترکیه گزارش دادند که این تیم یک سرهنگ ارتش ایران را در ترکیه ربوده و به جمهوری اسلامی تحویل داده و همچنین به دنبال ربودن یک افسر نیروی دریایی ارتش ایران بوده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولى،به ساغلام هر از چند گاهی ۱۵۰ هزار دلار پرداخت می‌شد و تیم آنها از دو مامور اطلاعاتی جمهوری اسلامی، سید مهدی حسینی و علی قهرمان حاج آباد دستور دریافت می کردند.