اسناد محرمانه‌ای

شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد که اسناد محرمانه‌ای از برنامه‌های جمهوری اسلامی برای شروع حملات سایبری به سراسر کشورهای جهان دست یافته است.

اسناد افشا شده ایرانی شامل حملات سایبری علیه کشتی های باری و ساختمانهای هوشمند در سراسر جهان با حمایت رژیم ایران است.

منابع آگاه از این اسناد تأیید کردند که این اسناد شامل پنج گزارش تحقیقاتی ۵۷ صفحه ای است که توسط یک واحد سایبری تهاجمی مخفی به نام “شهید کاوه” تهیه شده است.

شایان ذکر است که واحد “شهید کاوه” بخشی از فرماندهی سایبری سپاه پاسداران است که به پشتیبانی عملیات تروریستی و حملات سایبری در سراسر جهان معروف است.

این اسناد همچنین شامل چگونگی با حمله سایبری یک کشتی باری را غرق کرد یا چطور می‌توان یک پمپ سوخت را در یک ایستگاه سوخت‌رسانی منفجر کرد.

◊   تهدید آمیز رژیم ایران برای ایجاد ترس و وحشت در جهان

اسناد افشا شده
اسناد افشا شده ایران

بخش دیگری از اسناد محرمانه‌ای شامل اطلاعات مربوط به تجهیزات ارتباطی در صنعت جهانی کشتیرانی و سیستم هایی است که روشنایی، حرارت و تهویه هوا را در ساختمانهای هوشمند در سراسر جهان کنترل می کنند.

منابع گفتند که این اسناد ایرانی افشا شده به ویژه در مورد تحقیق در مورد شرکت ها و فعالیت ها در کشورهای بزرگ غربی مانند آمریکا، بریتانیا و فرانسه متمرکز است.

شایان ذکر است که در فروردین امسال، گروه های هکری ایرانی به نام “فسفر” یا “بچه گربه جذاب” ۲۵ متخصص پزشکی در زمینه‌های ژنتیک، ‌عصب‌ شناسی و تومورشناسی را در ایالات متحده و اسرائیل هدف قرار داده اند.

و در مهر ماه سال ۹۹، آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که طی آخرین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ایران اطلاعات رای دهندگان را با هدف دخالت در انتخابات ریاست جمهوری به دست آورد.

همچنین گزارش این آژانس امنیت ملی گزارش داد که ایران برای ایجاد وحشت و ترس در رای دهندگان در چندین ایالت ایمیل های تهدیدآمیز ارسال کرده است.