مراسم افتتاحیه اکسپو دبی

شب دیروز، پنجشنبه ۸ مهر، مراسم افتتاحیه اکسپو دبی ۲۰۲۰  در امارات متحده عربی و پس از یکسال تعویق به دلیل شیوع ویروس کرونا، آغاز شد.

امارات متحده عربی با فناوری های مدرن و پیشرفته خود توانست جهان را بار دیگر در مراسم افتتاحیه خیره کند. مراسم افتتاحیه شامل جلوه های نورپردازی عظیمی در یک گنبد بزرگ بود که میز مهمانان و خانواده سلطنتی امارات را پوشش می داد.

 اکسپو دبی ۲۰۲۰

پرچم کشورها با نقشه زمین بر روی سقف گنبد بر روی صحنه حمل شد و خوانندگان اماراتی محمد عبده، حسین الجسمی و احلام به همراه چند آتش بازی که آسمان امارات را روشن کردند، به چندین زبان از جمله عربی و انگلیسی خواندند.

 اکسپو دبی ۲۰۲۰

◊    نمایشگاه بی‌ سابقه و تکرار نشدنی

 اکسپو دبی ۲۰۲۰

محمد عبده، حسین الجسمی و احلام خوانندگان اماراتی به چندین زبان از جمله عربی و انگلیسی خواندند همراه با آتش بازی که آسمان امارات متحده عربی را روشن کرد.

 اکسپو دبی ۲۰۲۰

همچنین چند ستاره بین المللی در مراسم افتتاحیه اکسپو دبی ۲۰۲۰ شرکت کردند و از جمله آنها هستند خوانندهٔ نابینای تنور اهل ایتالیا “آندریا بوچلی”، خواننده و ترانه‌سرای انگلیسی “الی گولدینگ” و پیانیست چینی “لانگ لانگ”.

 اکسپو دبی ۲۰۲۰

برندهٔ جایزه گرمی برای بهترین آلبوم موسیقی ملل خواننده بنینی “آنجلیک کیدجو”، بازیگر برنده جایزه گلدن گلوب و خواننده “آندرا دی” همچنین از بین ستارگان بین المللی که در مراسم افتتاحیه شرکت کردند.

 اکسپو دبی ۲۰۲۰

این مراسم با مشارکت بیش از ۱۹۰ کشور جهان برای نمایش نوآوری های مختلف تکنولوژیکی و قطعات مهندسی استثنایی آغاز شد.

 اکسپو دبی ۲۰۲۰

به نوبه خود، امارات متحده عربی به مردم جهان نوید داد این دوره از اکسپو که از امروز، جمعه ۱ اکتبر ۲۰۲۱ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ برگزار می‌ شود، بی‌ سابقه و تکرار نشدنی خواهد بود.