یک مین‌ دریای
عربستان: یک مین‌ دریای ساخت ایران را خنثی کردیم

عربستان: یک مین‌ دریای ساخت ایران را خنثی کردیم، ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی که ببا شبه‌نظامیان حوثی یمن می جنگد ، جمعه ، ۱۸ دسامبر ، کشف و خنثی‌سازی مین دریایی متعلق به سپاه پاسداران در جنوب دریای سرخ را اعلام کرد.

عربستان: یک مین‌ دریای ساخت ایران را خنثی کردیم

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی که ببا شبه‌نظامیان حوثی یمن می جنگد ، جمعه ، ۱۸ دسامبر ، کشف و خنثی‌سازی مین دریایی متعلق به سپاه پاسداران در جنوب دریای سرخ را اعلام کرد.

طبق تلویزیون رسمی عربستان ، مین دریایی کشف‌شده، مدل «صدف» ساخت و تولید ایران بوده است.

رهبری ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی تأیید کرد که اقدامات “خصمانه” انجام شده توسط حوثی ها با حمایت جمهوری اسلامی همچنان تهدیدی برای امنیت تنگه باب المنداب است. مناطق استراتژیک اتصال دریای سرخ با خلیج عدن.

این مین، صد و هفتاد و یکمین مین کاشته‌شده توسط شبه‌نظامیان حوثی

روزنامه الشرق الاوسط گزارش داد که این صد و هفتاد و یکمین کاشته شده توسط حوثی است که ائتلاف نظامی به رهبری سعودی تاکنون آن را در دریای سرخ خنثی کرده است.

جنگ یمن در سال 2014 پس از به دست گرفتن شورشیان حوثی بر مناطق وسیعی از کشور از جمله پایتخت صنعا آغاز شد.

در حال حاضر شبه نظامیان شیعه حوثی یمن صنعا را کنترل می کنند و دولت ایران این گروه مسلح را به عنوان دولت یمن به رسمیت می شناسد.

ایران پیش از این اعلام کرده بود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسئول “کمک مشورتی و فکری” به شبه نظامیان حوثی در یمن است.