صبا آذرپیک
صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار، آزاد شد

صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار، آزاد شد، خانواده روزنامه نگار صبا آذرپیک اعلام کردند که این روزنامه نگار با قرار کفالت آزاد شده است.

صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار، آزاد شد

خانواده روزنامه نگار صبا آذرپیک اعلام کردند که این روزنامه نگار با قرار کفالت آزاد شده است.

https://twitter.com/AtaHafezi/status/1358763064926089217?s=20

دیروز ، عطاءالله حافظی ، همسر صبا آذرپیک ، اعلام کرد که پلیس فتا خانم آذرپیک را از طریق تلفن احضار کرده و سپس وی را به دادگاه جرایم رایانه ای منتقل کرده است ، و در آنجا درخواست کفالت وی و روزنامه نگار دستگیر شده است.

حمید حاجیان به ضرب گلوله کشته شد

وی بر “غیرقانونی بودن” اين بازداشت تأکید کرد و آن را با بیان اینکه مأموران در هنگام بازداشت با صبا آذرپیک با خشونت رفتار کردند .

خانم آزربیک اخیراً در مورد پرونده حمید حاجیان در کانال تلگرامی خود از زادوبند در قوه قضائیه نوشته بود. حاجیان وکیل و یکی از متهمان پرونده فساد در بانک سرمایه بود که در ماه اردیبهشت سال گذشته به ضرب گلوله کشته شد.

آذرپیک با قرار وثيقه 200 ميليون تومانی آزاد شد

پلیس فتا صبا آذرپیک ، روزنامه نگاری که در زمینه افشا فساد حکومتی کار می کند ، روز یکشنبه ، ۱۹ بهمن دستگیر کرد. به گفته همسرش ، دستگیری وی توسط “چهارپلیس مرد وبا خشونت ” انجام شده است.

صبا آذرپیک مرتباً در مورد “فساد اداری و مالی” در میان مقامات جمهوری اسلامی صحبت می کرد و مطالب خود را تحت هشتگ “فساد” در توییتر قرار می داد.

آذرپیک آخرين بار در سال۱۳۹۳به مدت ۸۵ روز در سلول انفرادي بود و سپس با قرار وثيقه 200 ميليون تومانی آزاد شد.