نه به جمهوری اسلامی

صدها فعال مدنی، سیاسی، هنرمند، ورزشکار، نویسنده و پژوهشگر با صدور بیانیه ای حمایت خود را از کمپین “نه به جمهوری اسلامی” تأیید کردند و خواستار قرار گرفتن این خواست در “همبستگی ملی” شدند.

آنها در بیانیه خود اظهار داشتند: «فریاد نه به جمهوری اسلامی در جای‌جای ایران طنین‌افکن شده است» و «این صدای مردمی است که عزم جزم کرده‌اند تا بساط جمهوری اسلامی، این مانع اصلی دستیابی به آزادی، رفاه، دموکراسی، پیشرفت و حقوق بشر را برچینند».

در بیانیه تأکید شده است: «گسترش کارزار مردمی در پیوند با دیگر حرکت‌های سیاسی و مدنی، نویدبخش همسویی و همگرایی بیشتر مبارزات آزادیخواهانه و عدالت‌جویانه مردم ایران برای رهایی از حکومتی ضدبشری است».

و در بیانیه مبارزات انتخاباتی مردم ایران به متحد کردن صفوف خود و همکاری در برابر بی عدالتی و فساد دعوت شد: «بیاییم خواست کارزار مردمی را محور همبستگی ملی قرار دهیم تا با برپایی جنبشی بزرگ و فراگیر، خاک ایران ‌زمین را برای همیشه از فقر و نکبت این رژیم سیاه و فاسد، پاک کنیم».

 بعض اسامی امضاکنندگان بیانیه کارزار نه به جمهوری اسلامی

در میان امضاکنندگان بیانیه كارزار، تعدادی از نمادهای ایرانی، از جمله برجسته ترین آنها هستند: ولیعهد ایران، شاهزاده رضا پهلوی و همسرش شهبانو یاسمین پهلوی، زرتشت احمدی راغب (فعال سیاسی)، داریوش اقبالی (هنرمند) و مریم معمارصادقی (کنشگر سیاسی).

نه به جمهوری اسلامی

شهبال شب‌پره، شاهین نجفی، فرامرز اصلانی، مرتضی برجسته، حسن ستار، اسفندیار منفردزاده، شهرام آذر، تونیا ولی‌اوغلی، شهلا انتصاری،اسماعیل خوئی، آرامش دوستدار، مصطفی عرب، و شهریار آهی از جمله این چهره‌ های شناخته شده از طیفهای مختلف هستند.

 همچنین از میان امضاکنندگان هستند: بیژن کیان (کنشگر)، آزاده کریمی (روزنامه‌نگار)،‌ فرزام کرباسی (خبرنگار و برنامه‌ساز تلویزیون)، محبوبه مرادی (گرداننده برنامه تلویزیونی)، ایرج غفاری (سرگرد ارتش ایران)، مصطفی عرب (كاپیتان سابق تیم ملی فوتبال)، سپیده فارسی (سینماگر)،‌مسعود قرارپور (سروان خلبان ارتش)، اسماعیل وفا یغمایی (شاعر و نویسنده)، مریم یعقوبی (پرستار- زندانی سیاسی پیشین).

 کمپین مردمی در شبکه‌های اجتماعی

پیشگامان شبکه‌های اجتماعی با این کمپین تعامل داشتند و با انتشار توئیت هایی رد جمهوری اسلامی و حمایت خود را از آزادی خواستار «نه به جمهوری اسلامی»اعلام کردند.

 

فعال سیاسی ایرانی، سارا امیری در توییتر خود یک توییت نوشت و گفت: «اکثریت مردم ایران می‌گویند: #نه_ به_ جمهوری اسلامی .. منم میگم #نه_ به_ جمهوری اسلامی .. اگه تصویرتون هست با ما اشتراک بگذارین».

به نوبه خود، شهروند مخالف رژیم ایران کنونی، شیرین نشات با این کمپین ارتباط برقرار کرد و تصویری را با شعار کارزار منتشر کرد و از شهروندان خواست که تصاویر این شعار را منتشر کنند و گفت: «تصویرم برای کمپین #نه_به_جمهوری_اسلامی .. لطفا تصوير خود را با ما به اشتراک بگذارید .. #جمهوری_اسلامی_انتخاب_من_نیست»