جشنواره فیلم ایرانی

مسئولین جشنواره فیلم ایرانی موزه هنرهای زیبا هیوستون در ایالات متحده اعلام کردند امسال جشنواره به صورت آنلاین برگزار می شود.

آنها همچنین اعلام کردند که این جشنواره با مشارکت موزه ملی آسیا – اسمیتسونین واشنگتن و دپارتمان زمان و فضای بوستون برگزار می شود و هشت فیلم ایرانی در آنجا نمایش داده می شود.جشنواره

از ۲۲ ژانویه تا ۷ فوریه ، فیلمهای “جنایت بی دقت“، “بندر بند”، “بنفشه آفریقایی”، “شیطان وجود ندارد”، “خرامان” ، “کشتارگاه”،”جهان با من برقص” و”کودتای ۵۳” نمایش داده می شود.

مسئولین گفتند: «امسال، به دلیل شیوع و گسترش ویروس کرونا، این رویداد بین المللی هنری آنلاین با همکاری موزه ملی هنرهای آسیایی اسمیتسونین در واشنگتن و مدیریت زمان و فضای بوستون برگزار می شود».

 

فیلم های ایرانی امسال محتوای متفاوتی دارند

 

فیلم بنفشه آفریقایی، داستان زنی را روایت می کند که از زندگی شوهر دومش می خواهد به همسر سابقش کمک کند زیرا زندگی او تغییراتی غیرمنتظره و ناخواسته را پشت سر می گذارد.

در مورد فيلم “جنایت بی دقت” به کارگردانی شهرام مکری، برخی از تماشاگران قبل از نمایش فیلم در سینما درباره داستان یک فیلم صحبت می کنند و هنگام نمایش فیلم متوجه می شوند که داستان آنها و داستان فیلم یکی است.جشنواره فیلم ایرانی ب

این فیلم حاوی اشاراتی است به فاجعه سینمای رکس آبادان که در سال ۵۷ رخ داد و جان بیش از ۶۷۰ نفر را گرفت.

همچنین “جهان با من برقص” در جشنواره فیلم ایرانی شرکت می کند که اولین تجربه سروش صحت به عنوان کارگردان است.

این فیلم داستان مردی را روایت می کند که در روز تولدش، گذشته های خود را با دوستانش مرور می کند.