یک سال حبس

امروز دوشنبه ۲۳ اسفند، امیر رئيسيان، وکیل هستی امیری، دانشجوی دانشگاه علامه‌طباطبائی، در توییتی فاش کرد که هستی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای رئيسيان جزئیات این حکم را در توییتر منتشر کرد و نوشت: «مصادیق اتهامی این فعال دانشجویی تصویر منتشره از ایشان در #۸مارس سال گذشته و مواضع ایشان در خصوص اعدام در توییتر است».

امير رئيسيان در توییتر

وی اضافه کرد: «با حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب خانم #هستی_امیری با اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری و منع اقامت در گردهمایی‌های دانشجویی غیر از کلاسهای موظف درسی محکوم شد».

وکیل خانم امیری افزود: «همچنین دیگر مجازات‌های تکمیلی ایشان شامل ضبط گوشی‌ تلفن همراه مورد استفاده، و منع عضویت در احزاب، گروه‌ها و دستجات سیاسی و اجتماعی (داخل و خارج فضای مجازی) به مدت دو سال بوده است».

به نوبه خود، هستی امیری خبر حکم خود را در توییتر منتشر کرد و نوشت: «حدود دو ماه پیش و در محل کار بود که متوجه شدم ماموران امنیتی با حکم بازداشت وارد منزل پدری‌ام شدند و بعد از تفتیش منزل تاکید کردند که در روزهای آینده به شعبه دو بازپرسی اوین مراجعه کنم. مراجعه‌ای که با تفهیم اتهام، گشودن پرونده و بازداشت یک شبه‌ام در زندان اوین همراه شد».

وی اضافه کرد: «مصادیق اتهام اما اول عکسی است که روز #۸مارس در سردر دانشگاه علامه گرفتیم و دوم مواضعی است که در دفاع از حق حیات و مخالفت با حکم اعدام در توئیتر داشته‌ام. در این میان اما اینکه حق حضور در هیچ اجتماع دانشجویی جز کلاس درس ندارم، مضحکترین قسمت ماجراست».