کمک‌های به مردم خوی/ ماجرای مسدود شدن حساب کریم باقری
کمک‌های به مردم خوی/ ماجرای مسدود شدن حساب کریم باقری

کمک‌های به مردم خوی/ کمتر از دو ساعت پس از اعلام شماره حساب بانکی کریم باقری سرمربی پرسپولیس برای جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان خوی، حساب بانکی وی مسدود شد.

کمک‌های به مردم خوی/ ماجرای مسدود شدن حساب کریم باقری

کمتر از دو ساعت پس از اعلام شماره حساب بانکی کریم باقری سرمربی پرسپولیس برای جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان خوی، حساب بانکی وی مسدود شد. این در حالی است که مردم زلزله زده خوی شب گذشته و پس از زلزله ۵.۹ ریشتری در بدترین وضعیت ممکن به سر می برند.

پس از زلزله کرمانشاه، قوه قضائیه به پیشنهاد هلال احمر هرگونه کمک مردمی به آسیب دیدگان بلایای طبیعی را ممنوع اعلام کرد. پس از این تصمیم، حساب چهره هایی مانند علی دایی که برای زلزله زدگان کمک جمع آوری می کردند مسدود شد.

این تصمیم جمهوری اسلامی، جمع آوری کمک های مردمی خارج از ساختار حکومتی و مافیای انجمن‌های خیریه حکومت را عملا غیرممکن کرد.

شرایط بحرانی

مؤسسات خیریه از ابزارهای جمهوری اسلامی در زمینه رانت،پروپاگاندای حکومتی، توسعه و مدیریت فقر هستند.

شرایط بحرانی خوی منجر به پیشنهاد هلال احمر ترکیه به جمهوری اسلامی شد. کرم کينیک، رئیس هلال احمر ترکیه در توئیتی نوشت که این سازمان بلافاصله پس از وقوع زلزله پیشنهاد کمک کرده است، اما مقامات جمهوری اسلامی تشکر کرده و اعلام کرده‌اند که نیازی به آن ندارند و خودشان رسیدگی خواهند کرد.