کشته‌شدن یک جوان در سقز به دلیل شعارنویسی!
کشته‌شدن یک جوان در سقز به دلیل شعارنویسی!

کشته‌شدن یک جوان در سقز به دلیل شعارنویسی؛ گزارش ها از سقز، زادگاه مهسا امینی حاکی از آن است که یکی از جوانان این شهر به نام مختار فتحی شامگاه شنبه توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی «به ظن شعارنویسی» به ضرب گلوله کشته شده است.

کشته‌شدن یک جوان در سقز به دلیل شعارنویسی!

سايت حقوق بشر هنگام گزارش داد که عصر روز شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱، مختار فتحی، جوان اهل سقزی در حالی که با دو تن دیگر از دوستانش در خودرو نشسته بود، مورد اصابت گلوله نیروهای امنیتی قرار گرفت.

این سایت حقوق بشری تایید کرد که ماموران نیروی انتظامی که مشکوک به نقش مختار وفایی در «شعار نویسی» بودند، وی را با شلیک مستقیم به قتل رساندند و سپس «نهادهای حکومتی خانواده این جوان کشته شده را تهدید کرده‌اند که در این مورد اطلاع‌رسانی نکنند. “

شعار نویسی

یک منبع آگاه به «هنگاو» گفت: یک دستگاه گشت کلانتری ۱۲ سقز بغل خودرویی که مختار فتحی در آن نشسته بود توقف کرد و یکی از نیروهای مسلح پیاده شد و از فاصله دو نفری به سمت مختار تیراندازی کرد.”

به گفته این منبع آگاه، مختار فتحی «بر اثر اصابت گلوله به ناحیه گردن» علائم حیاتی خود را از دست داد و گشت پلیس بلافاصله محل را ترک کرد و مردم جسد این جوان را به بیمارستان شفای سقز منتقل کردند.

هه‌نگاو به نقل از این منبع نوشت: در ابتدا نهادهای حکومتی اعلام کردند که مختار فتحی در طول شب های گذشته شعار نویسی کرده و او شناسایی شد، اما پس از دو ساعت به خانواده وی گفتند ما اشتباهی او را زده‌ایم و این خانواده را تهدید کرده‌اند که نباید با رسانه‌ها در این مورد حرف بزنند.