چرا مهتاب نصیرپور، هنرمند و بازیگر تئاتر، به دادسرای اوین احضار شد؟
چرا مهتاب نصیرپور، هنرمند و بازیگر تئاتر، به دادسرای اوین احضار شد؟

مهتاب نصیرپور، هنرمند و بازیگر تئاتر، کمتر از یک هفته پس از انتشار یادداشتی در اعتراض به اعدام معترضان، اعلام کرد که برای رسیدگی به دادسرای زندان اوین احضار شده است.

چرا مهتاب نصیرپور، هنرمند و بازیگر تئاتر، به دادسرای اوین احضار شد؟

خانم نصیرپور یکشنبه ۲۵ دى عکسی از احضاریه خود در اینستاگرامش منتشر کرد که نشان می دهد باید ۲۷ دی‌ماه به شعبه سوم بازپرسی دادسرای اوين مراجعه کند.

دلیل احضار این بازیگر در این احضاریه «پاسخ به اتهام وی» عنوان شده و توضیح دیگری در آن ذکر نشده است.

این بازیگر سرشناس تئاتر و سینما در اعتراضات مردمی اخیر با انتشار پست هایی در صفحه اینستاگرام خود از تجمع کنندگان از جمله هنرمندان بازداشت‌شده مانند ترانه علیدوستی حمایت کرد و در تجمع مقابل زندان اوین برای پیگیری وضعیت خانم علیدوستی هم شرکت داشت.

https://www.instagram.com/p/CnbkXfSIpWf/?utm_source=ig_embed&ig_rid=7ae71701-3c71-44d6-a50e-37d91127ad6b

اعدام محمدمهدی کرمی و محمد حسینی

یکی از پست های اینستاگرامی اخیر مهتاب نصيرپور یادداشتی از این هنرمند است که پس از اعدام دو معترض دستگیر شده محمدمهدی کرمی و محمد حسینی به همراه عکسی از آنها منتشر شده است.

https://www.instagram.com/p/CnJ6tMYoPHf/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c6b8a0ff-dd35-43be-856f-42a7d1926e5a

وی در بخشی از این یادداشت خطاب به این دو معترض اعدام شده گفت: «می‌گویید من بیگناهم و از در سلول بیرون می‌آیید. می‌گویید من بیگناهم و از راهروها می‌گذرید. می‌گویید من بی گناهم و طناب‌دار بر گلویتان بوسه می‌زند. تو می گویی من بی گناهم و دریچه‌های زیر پای شما خالی می شود و دنیا از شما فرار می کند و از ما نیز.