پیام شاهزاده رضا پهلوی به جامعه جهانی چیست؟
پیام شاهزاده رضا پهلوی به جامعه جهانی چیست؟

پیام شاهزاده رضا پهلوی به جامعه جهانی چیست؟؛ شاهزاده رضا پهلوی در گفتگو با دویچه وله آلمان از جامعه جهانی خواست تا با افزایش فشار بر رژیم ایران، از مردم ایران حمایت بیشتری کنند.

پیام شاهزاده رضا پهلوی به جامعه جهانی چیست؟

وی در این گفت‌وگوی تلویزیونی که به زبان انگلیسی انجام شد، ضمن محکوم کردن احکام اعدام برای معترضان گفت: جامعه جهانی علاوه بر فشار بر جمهوری اسلامی، باید از مردم ایران نیز حمایت کند، اما در این زمینه کار کمی انجام شد.»

شاهزاده رضا پهلوی گفت: «وقتی مردم ایران می گویند که خواهان پایان این رژیم هستند، برای مقابله با چنین حکومت سرکوبگر به کمک جامعه جهانی نیاز دارند و به همین دلیل، جامعه جهانی باید با اپوزیسیون سکولار و دموکرات ایران وارد گفت‌وگو شود».

انتخابات آزاد و عادلانه

وی بر حق مردم ایران برای انتخابات آزاد و عادلانه و تعیین سرنوشت خود تاکید کرد و خاطرنشان کرد: «اگر رژیم سرنگون شود، افراد زیادی مانند تکنوکرات ها، مسئولان سازمانی، مدیران، وکلا، دانشگاهیان، روزنامه نگاران و بسیاری دیگر هستند که می توانند در دوران گذار خلاء قدرت را پر کنند.

شاهزاده رضا پهلوی تاکید کرد: تنها هدف و ماموریت زندگی من این است که ببینم مردم ایران می توانند در نهایت در یک انتخابات آزاد و عادلانه برای آینده خود تصمیم بگیرند.

شاهزاده رضا پهلوی همچنین به نقش سپاه پاسداران در تضمین بقای جمهوری اسلامی و تاثیر تحریم های بین المللی علیه این نهاد در فروپاشی نظام اشاره کرد و افزود: سپاه از همان ابتدا، مکانیسمی برای تضمین بقای رژیم بود و بعد به بازویی برای صدور انقلاب تبدیل شد.»