ونزوئلا
پس از چین؛ ایران با ونزوئلا سند همکاری ۲۰ ساله امضا می‌کند

وزیر امور خارجه ایران از امضای سند همکاری ۲۰ ساله با ونزوئلا در ماه های آینده خبر داد اما به جزئیات این سند اشاره ای نکرد.

پس از چین؛ ایران با ونزوئلا سند همکاری ۲۰ ساله امضا می‌کند

 ایران با ونزوئلا سند همکاری ۲۰ ساله امضا می‌کند؛ حسین امیرعبداللهیان از امضای سند همکاری ۲۰ ساله با ونزوئلا در ماه های آینده خبر داد اما به جزئیات این سند اشاره ای نکرد.

حسین امیرعبداللهیان روز دوشنبه ۲۶ مهر در نشست خبری مشترک با فلیکس پلاسنسیا گونسالس وزیر امور خارجه ونزوئلا ، که اخیراً به تهران سفر کرده بود ، بدون مشخص کردن زمان و جزئیات دقیق امضای سند گفت که امضای این سند در جریان سفر رئیس جمهور ونزوئلا به تهران در ماه‌های آینده صورت خواهد گرفت.

ونزوئلا يكى از متحدان جمهوری اسلامی در آمریکای جنوبی

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در دیدار با وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت: “آمریکای لاتین ، به ویژه ونزوئلا ، یکی از اولویت های دیپلماسی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران است و برای توسعه مناسبات دوجانبه باید برنامه روشن و بلندمدت طراحی شود.

ونزوئلا يكى از متحدان جمهوری اسلامی در آمریکای جنوبی محسوب می شود ، که در سالهای اخیر پس از اتخاذ سیاست ها و مواضع مشابه در برابر ایالات متحده، روابط سیاسی و اقتصادی مهمی با ایران از جمله در حوزه نفت برقرار کرده است.

یک ابرنفتکش ایرانی حامل دو میلیون بشکه نفت خام آماده ترک آب‌های ونزوئلا است

رویترز روز شنبه ۲۴ مهر گزارش داد که یک نفتکش با پرچم ایران با محموله دو میلیون بشکه نفت خام سنگین دریافتی از شرکت دولتی «پترولئوس دی ونزوئلا» در آستانه ترک یک بندر ونزوئلا قرار دارد.