هواپیمای اوکراینی
پرونده هواپیمای اوکراینی؛ هشدار چهار کشور به ایران: اقدام جدی بین‌المللی می‌کنیم

کشورهای عضو گروه واکنش و هماهنگی بین‌المللی پرونده کشته‌شدگان پرواز هواپیمای اوکراینی با موشک های سپاه پاسداران به ایران هشدار دادند که در صورت امتناع از مذاکره برای پرداخت غرامت، طبق قوانین بین المللی اقدامات جدی علیه جمهوری اسلامی انجام خواهد داد.

پرونده هواپیمای اوکراینی؛ هشدار چهار کشور به ایران

پرونده هواپیمای؛ کشورهای عضو گروه واکنش و هماهنگی بین‌المللی پرونده کشته‌شدگان پرواز هواپیمای اوکراینی به ایران هشدار دادند

کانادا، سوئد، اوکراین و بریتانیا با صدور بیانیه‌ای مشترک از اینکه جمهوری اسلامی در مذاکره پرداخت غرامت با این گروه در ۲۲ نوامبر، اول آذر، شرکت نکرده است ابراز تاسف کردند.

در این بیانیه از جمهوری اسلامی خواسته شده تا با پرداخت غرامت کامل به کشورهای این گروه در رابطه با سرنگونی این هواپیمای مسافربری توسط سپاه پاسداران، مسئولیت های خود را به دوش بکشد.و پیش از پایان سال ۲۰۲۱ با حسن نیت وارد مذاکره شود.

وکیل خانواده جانباختگان: گزارش کارشناسی شلیک به هواپیما به وکلا ابلاغ نشد

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل خانواده برخی از جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی در گفت و گو با وکلا اعلام کرد که جلسه دادگاه غیرعلنی است اما به طور رسمی اعلام نشده است.

وی افزود: گزارش کارشناسان درباره شلیک به هواپیما هم به وکلا ابلاغ نشده است و مردم نسبت به میزان مسئولیت متهمان فعلی اعتراض دارند.