وقوع سیل و کارزار آب‌گرفتگی در استان‌های یزد و اصفهان به دلیل بارش شدید
وقوع سیل و کارزار آب‌گرفتگی در استان‌های یزد و اصفهان به دلیل بارش شدید

وقوع سیل و کارزار آب‌گرفتگی در استان‌های یزد و اصفهان به دلیل بارش شدید باران شدید در استان‌های اصفهان و یزد، منجر به سیل و آب‌گرفتگی در برخی از شهرستان‌ها شد. به دلیل این بارندگی، مدیریت بحران استانداری یزد شامگاه سه‌شنبه چهارم اردیبهشت اعلام کرد که تمام مقاطع تحصیلی در شهرستان یزد فردا چهارشنبه به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

وقوع سیل و کارزار آب‌گرفتگی در استان‌های یزد و اصفهان به دلیل بارش شدید

به گزارش، بارش شدید باران در استان یزد منجر به تخریب برخی از منازل قدیمی، مسدود شدن برخی از جاده‌ها، و کندی در رفت و آمد در برخی از شهرهای استان شده است.

عصر سه‌شنبه، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اعلام کرد که بارش‌های رگباری باران و تگرگ در مناطق شمال و شمال شرق استان، از جمله شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نایین، اردستان و نطنز، منجر به فعال شدن رودخانه‌های فصلی، سیلاب‌ها و روان آب در جاده‌های شهری و روستایی شده است. این باران‌ها همچنین باعث آب‌گرفتگی معابر و تعدادی از منازل مسکونی شده است.

همچنین، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر اصفهان اعلام کرده که سیلاب، دو دستگاه کامیون را در نائین غرق کرده است.

او با اشاره به باران سیل‌آسا در این استان اضافه کرد: “امروز سه‌شنبه، ۴ اردیبهشت ماه، گزارش سیل و آب‌گرفتگی در شعب شهرستان‌های نائین، کاشان و آران و بیدگل استان اصفهان اعلام شد.

تمام مدارس استان کرمان تعطیل خواهند بود

رئیس ستاد بحران شهرستان زرند در استان کرمان اعلام کرد که به دلیل شرایط نامناسب جوی و احتمال بارش شدید در روز چهارشنبه، تمام مدارس این شهرستان تعطیل خواهند بود.