خامنه‌ای
واکنش خامنه‌ای به اعتراضات مردمی چیست؟

واکنش خامنه‌ای به اعتراضات مردمی: می‌خواهند با مزدورپروری مردم را در برابر نظام قرار دهند

واکنش خامنه‌ای به اعتراضات مردمی چیست؟

 آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی روز شنبه ۱۴ خردادماه در سخنرانی خود به اعتراضات مردمی اخیر واکنش نشان داد و منکر هر گونه مخالفت و نارضایتی مردم از حکومت جمهوری اسلامی شد.

وی همچنین انقلاب سال ۱۴ خردادماه، ایران را با انقلاب روسیه و فرانسه مقایسه کرد و گفت: در فرانسه پس از انقلاب، همان خانواده هایی که انقلاب علیه آنها انجام شد، به دلیل عدم حضور مردم در صحنه، به قدرت بازگشته اند.

شاهزاده رضا پهلوی روز قبل در سالگرد درگذشت آیت الله روح الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، گفت که «این رژیم از بین خواهد رفتتنى»، همانطور که «اتحاد جماهیر شوروی با هزاران کلاهک هسته ای سقوط کرد»

خامنه‌ای اعتراضات مردمی در ایران را به «خارج» منتسب کرد

علی خامنه‌ای که روز شنبه در سی و سومین سالمرگ بنیانگذار جمهوری اسلامی در آرامگاه او سخنرانی می‌کرد، همه نارضایتی‌ها و اعتراضات اخیر در کشور را به «دشمنان» و به‌ویژه دولت آمریکا نسبت داد.

وی گفت: امید آنها این است که با کار روانی، فعالیت های اینترنتی و مزدوران مردم را در مقابل نظام قرار دهند. این یک محاسبات دشمن است، اما اشتباه است.»

رهبر جمهوری اسلامی بدون اشاره به مشکلات کشور و به ویژه مشکلات معیشتی که در ماه‌های اخیر بدتر شده است، ادامه داد: این محاسبه اشتباهی است که می‌تواند ملت ایران را در مقابل نظام اسلامی قرار دهد، چرا آمریکایی‌ها این اشتباه را می‌کنند؟» آنها مشاورانی دارند که به ایرانی‌ها خائن هستند و این بیچاره‌ها به توصیه‌هایشان رفتار می‌کنند و شکست می‌خورند.