واژگونی اتوبوس

مقامات شهر آمل در مازندران از واژگونی اتوبوس در جاده هراز، تهران به گرگان خبر دادند و دست کم ۳ کشته و ۳۹ زخمی برجای گذاشت.

پیش از این شاهدان عینی از تصادف اتوبوس اسلامشهر – گرگان صبح امروز، چهارشنبه ۳۰ تیر، خبر داده بودند و گفتند که اتوبوس حامل ۴۴ مسافر در جاده هراز در حوالی آمل واژگون شد و حداقل پنج مسافر اتوبوس کشته شدند.

فرماندار آمل، علیرضا شریعت، خبر واژگونی یک اتوبوس در جاده هراز را تأیید کرد و اعلام کرد که حداقل سه نفر کشته و حدود ۳۹ نفر دیگر زخمی شده اند.

شریعت با تایید خبر واژگونی اتوبوس مسافربری صبح امروز گفت: «این اتوبوس با ۴۴ سرنشین عازم گرگان بود که بامداد چهارشنبه در ۵۰ کیلومتری آمل، در منطقه پنجاب محور هراز، واژگون شد و دست‌کم سه نفر از سرنشینان آن کشته شدند».

فرماندار آمل افزود که بیشتر از ۳۹ مسافر نیز زخمی شدند و به بیمارستان منتقل شدند و افزود که دلیل واژگونی آن را نمی داند و از جزئیات دیگری اطلاع ندارد و توضیح داد که این موضوع در دست بررسی است.

شایان ذکر است که در چند هفته گذشته چندین سانحه واژگونی اتوبوس مانند اتوبوس خبرنگاران محیط زیست، دو خبرنگار درگذشت، و واژگونی اتوبوس سرباز معلمان در حوالی یزد رخ داد که منجر به کشته شدن حداقل پنج نفر شد.