هکر‌های ایرانی
هکر‌های ایرانی سیستم شرکتهای دفاعی آمریکا و اسرائیل را هدف قرار داده اند!

مایکروسافت؛ هکر‌های ایرانی سیستم شرکتهای دفاعی آمریکا و اسرائیل را هدف قرار داده اند؛ مایکروسافت روز دوشنبه مدارکی را منتشر کرد که نشان می داد هکرهای مرتبط با ایران سیستم های شرکت های فناوری دفاعی آمریکا و اسرائیل را هدف قرار داده و حتی در مواردی مختل کرده اند.

اين هکرها از ماه ژوئیه صدها حساب کاربری مایکروسافت آفیس ۳۶۵ متعلق به این شرکت ها را هدف قرار داده اند.

مایکروسافت؛ هکر‌های ایرانی سیستم شرکتهای دفاعی آمریکا و اسرائیل را هدف قرار داده اند

مایکروسافت: هکرهای مرتبط با ایران سیستم های شرکت های فناوری دفاعی آمریکا و اسرائیل را هدف قرار داده و حتی در مواردی مختل کرده اند. 

کارشناسان مایکروسافت می گویند هکرها به شرکت های دفاعی حمله کردند که با دولت های آمریکا، اسرائیل و اتحادیه اروپا برای توسعه فناوری هایی مانند پهپاد،، ماهواره ها و سیستم های پاسخ اضطراری همکاری می کردند .

به گفته مایکروسافت، علاوه بر شرکت های دفاعی اسرائیل و آمریکا ، چندین شرکت بین المللی ومبادی ورود و خروج در خلیج فارس نیز هدف هکرهای ایرانی قرار گرفته اند.

کمتر از ۲۰ سازمان مختل شده

مایکروسافت می گوید بیشتر حملات شکست خورده و کمتر از ۲۰ سازمان مختل شده است.

در ارزیابی خود ، این شرکت به این نتیجه رسید که حملات سایبری مطابق برنامه دولت ایران برای رهگیری سرویس‌های امنیتی دشمنان و حمل و نقل دریایی در خاورمیانه به منظور تقویت برنامه احتیاطی اين کشور است.

مایکروسافت افزود دسترسی به تصاویر ماهواره ای تجاری وو طرح‌های دریانوردی خصوصی می تواند به ایران در پیشبرد برنامه ماهواره ای کمک کند.